Łopaty do śniegu

Brak produktów spełniających kryteria.

Wybierz najlepszą łopatę do śniegu

Wśród narzędzi budowlanych, zebranych w ofercie internetowego sklepu StukPuk, znajdziesz specjalne łopaty do odśnieżania. Są one nieodzowne w każdym gospodarstwie domowym i rolnym, ale także na działkach. Powinny stanowić wyposażenie pomieszczeń służb sprzątających i narzędziowni.

Ręczne odśnieżanie – gdzie jest konieczne?

Wszelkie chodniki okalające budynki nienależące do gminy, ganki, prywatne podjazdy czy nawet miejsca parkingowe – z reguły nikt z publicznych służb porządkowych ich nie odśnieży. Szczególnie wokół swojego domu czy lokalu będziesz musiał samodzielnie odgarnąć śnieg z newralgicznych miejsc, głównie ciągów komunikacyjnych. Właśnie do tej czynności najlepsze okażą się łopaty do odśnieżania. Czy to na podwórku, czy miejskim dziedzińcu – pomogą Ci uporać się z zalegającymi zaspami. Łopaty do śniegu powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie jesteś odpowiedzialny za wygląd i funkcjonalność, a także bezpieczeństwo otoczenia. Również w miejscach, gdzie ze względu na swoje gabaryty zawiedzie pług czy odśnieżarka, z pomocą przyjdzie Ci ręczne narzędzie do odgarniania zalegającego puchu.

Rodzaje łopat do śniegu

Oferta sklepu StukPuk umożliwia Ci wybór spośród kilku rodzajów łopat do odśnieżania. Sięgnij po podstawowy model marki Modeco, który ma szeroką, blaszaną łyżkę i drewniany trzonek z wygodnym uchwytem. Za pomocą takiej łopaty do śniegu efektywnie oczyścisz niewielkie tereny z zalegających zasp nawet przez kilka sezonów. Jeśli potrzebujesz ultra wytrzymałej szufli, zwróć uwagę na spychacz do śniegu z metalowym uchwytem marki Modeco. To solidne narzędzie do ręcznego odśnieżania. Wykorzystasz je na parkingach i chodnikach, ale także dachach. Łopata do śniegu Topex to połączenie aluminium i drewna, czyli klasyczna odmiana szufli do ręcznego odśnieżania.

Jak wybrać łopatę do odśnieżania

Trwałość łyżki, ale i jej waga są tu niezwykle ważne. Do wygodnej pracy potrzebny jest również ergonomiczny trzonek i uchwyt umożliwiające efektywne podważanie. Dobra łopata do śniegu jest dość szeroka, ale również wyprofilowana tak, aby bez trudu przerzucać duże ilości puchu i lodu naraz. Ważną cechą jest również odporność materiałów na mróz i wodę – w ciepłym miejscu szufla szybko zrobi się wilgotna, a jej przyszła trwałość zależna jest od tego, jak została wykonana. Jeśli potrzebujesz łopaty do odśnieżania na kilka sezonów o szczególnej wytrzymałości, sięgnij po łopatę do śniegu z trzonkiem stalowym Modeco. Sprawdź naszą ofertę i przygotuj się do zimy!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości