Łopaty

Brak produktów spełniających kryteria.

Łopaty – uniwersalne narzędzia ogrodowe i budowlane

Łopata to wysoce przydatne narzędzie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym. Przydaje się zarówno zimą do odgarniania śniegu z podjazdu i przerzucania materiałów opałowych, jak i przy wielu pracach w ogrodzie. Sprawdź ofertę łopat na StukPuk.pl!

Łopata – proste i wielofunkcyjne narzędzie

Kiedy myślisz o łopacie, zapewne wyobrażasz ją sobie w otoczeniu wielu innych narzędzi ogrodniczych. Nic dziwnego, jest często bowiem wykorzystywana podczas przekopywania grządek, wykopywania dołów w ogrodzie czy przenoszenia dużych ilości ziemi z jednego miejsca na drugie. Jednak łopata przyda się nie tylko ogrodnikom – produkt ten jest niezastąpiony podczas budowy oraz remontu, a także do odśnieżania podjazdu w okresie zimowym.

Łopata ogrodowa czy łopata budowlana – którą wybrać?

Łopata to ogólna nazwa, pod którą występują uniwersalne narzędzia ogrodniczo-remontowe. Ze względu na drobne szczegóły ich budowy rozróżniamy jednak różne rodzaje łopat. Najprostszym podziałem jest ten na łopaty budowlane i łopaty ogrodowe. Te pierwsze cechują się większą wytrzymałością – za ich pomocą bowiem przerzuca się cięższe materiały i często stosuje się je do rozkruszania. Ich część robocza musi zatem być solidniejsza i twardsza niż ta od łopat stosowanych do przekopywania grządek.

Łopata, szpadel i szufla – czym się od siebie różnią?

Zarówno łopata, jak i szpadel i szufla należą do tej samej rodziny narzędzi. Ze względu na bardzo duże podobieństwa między nimi, nie ma przeciwwskazań, by ich nazwy stosować naprzemiennie i traktować je jako elementy o tych samych funkcjach. Aby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał i ułatwić sobie prace budowlane i ogrodowe, warto wiedzieć, czym się od siebie różnią. Szpadel bowiem posiada ostro zakończoną część roboczą, co ułatwia wbicie go w niemal każdy rodzaj powierzchni. Jest to zatem rodzaj łopaty, który szczególnie przydaje się do kopania. Szufla natomiast wyposażona jest w nieco szerszą od uniwersalnej łopaty łyżkę, która sprawdza się podczas przenoszenia dużej ilości materiałów.

Łopaty w ofercie marketu StukPuk.pl

W asortymencie narzędzi internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz wiele rodzajów łopat, w tym łopaty uniwersalne, łopaty piaskowe oraz łopaty węglowe o różnej wytrzymałości na obciążenia. Produkty z naszej oferty wykonane są z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, hartowana stal czy drewno. Z pewnością zatem z łatwością wybierzesz model spełniający Twoje oczekiwania. Sprawdź koniecznie, odwiedzając StukPuk.pl już dziś!

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random