Łopaty i szpadle – uniwersalne narzędzia w Twoim gospodarstwie

Prace budowlane, remontowe czy ogrodowe wymagają zaopatrzenia się w niezbędne narzędzia ręczne – wśród nich obowiązkowo powinny się znaleźć łopaty i szpadle. W tym dziale internetowego sklepu budowlanego StukPuk znajdziesz też kilofy, przydatne przy rozdrabnianiu twardych podłoży czy wyburzeniach, łopaty do śniegu oraz wymienne trzonki – wybierz narzędzia budowlane spełniające Twoje oczekiwania.

Łopaty i szpadle – liczne zastosowania prostego narzędzia

Prace wymagające ingerencji w ziemię w ogrodzie lub na budowie byłyby niemożliwe do przeprowadzenia bez odpowiednich szpadli. Część robocza zakończona hartowanym ostrzem najczęściej wykonana jest z metalowej blachy. Dzięki niej wbijanie narzędzia w twarde podłoże, przekopywanie go oraz przenoszenie ziemi przebiega sprawnie. W tym dziale sklepu budowlanego online znajdziesz wiele modeli szpadli, a także mniejsze saperki do wykonywania prostszych prac. Inne łopaty wykorzystasz przy przenoszeniu piasku lub węgla, jak na przykład uniwersalną łopatę piaskową Modeco czy łopatę węglową z drewnianym trzonkiem TOPEX. Takie modele są często szersze i głębsze, co dodatkowo ułatwia transport większej ilości materiału.

Kilofy i łopaty do śniegu – narzędzia do zadań specjalnych

Ile razy przy przekopywaniu ogródka spotkałeś się z nagromadzeniem kamieni lub bardzo twardą nawierzchnią, której nie udało się naruszyć zwykłym szpadlem? W takiej sytuacji niezastąpiony okaże się być kilof. Ostrze w kształcie wydłużonego i zakrzywionego klina wykorzystywane jest przede wszystkim w górnictwie, lecz także w gospodarstwach domowych znajduje zastosowanie. Wstępne rozdrabnianie podłoża i części skalnych będzie z tym narzędziem ręcznym o wiele prostsze. W tym dziale dostępne są także łopaty do śniegu, które zimą ułatwią oczyszczanie ścieżek, podjazdów i chodników, a także usprawnią usuwanie śniegu z dachów. Najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego uzupełnione drewnianym trzonkiem są lekkie, więc zapewniają wysoki komfort pracy. Spośród nich możesz wybierać modele renomowanych marek, jak na przykład łopata do śniegu Topex.

Akcesoria wymienne – trzonki do łopat, szpadli i kilofów

Jeśli część robocza Twojego narzędzia jest w dobrym stanie, ale przytrafiło Ci się ułamanie trzonka, nie musisz od razu wymieniać łopaty na nową. Wystarczy, że zaopatrzysz się w trzonek i przymocujesz do ostrza łopaty, szpadla czy kilofa. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na zakupie narzędzi ręcznych, a także przywrócić funkcjonalność sprawdzonym narzędziom, do których jesteś przyzwyczajony. Skorzystaj z oferty sklepu budowlanego online StukPuk i zaopatrz się w łopaty, szpadle i kilofy o doskonałych parametrach.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random