Szpachelki do sztablatury

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 1960
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 3,42 zł

  Special Price 2,35 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Szpachelki do sztablatury

Planujesz remont lub wykańczanie mieszkania? Wybrałeś już kolor farb i zależy Ci na eleganckich i pięknych ścianach? Warto byś w tym celu wybrał odpowiedni sposób ich wygładzenia, chociażby sztablaturą. W ofercie marketu internetowego StukPuk.pl znajdziesz szpachelki do sztablatury oraz inne narzędzia, które ułatwią Ci to zadanie.

Co to jest sztablatura i kiedy ją stosować?

Sztablatura czyli tak zwany tynk szlachetny jest to rodzaj wykończenia ścian przy użyciu gładzi gipsowej, dzięki któremu zyskujesz niemal idealnie gładką, lekko lśniącą powierzchnię. Polecana jest przede wszystkim do wnętrz, w których ściany stanowią dominantę dekoracyjną a ich powierzchnia nie jest zasłonięta meblami lub tapetą, na przykład w obszernym holu, salonie, sali konferencyjnej lub recepcji hotelowej. Nada pomieszczeniu elegancki i ekskluzywny charakter. Warto ją zastosować na wcześniej położonym podłożu np. tynku wapienno-gipsowym, cementowym lub cementowo-wapiennym. Do jej nakładania najlepiej się będą nadawać specjalne szpachle do sztablatury. Narzędzia te w różnych rozmiarach znajdziesz w asortymencie naszego marketu internetowego.

Szpachelki do sztablatury

W ofercie sklepu StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór szpachli do sztablatury, dzięki którym łatwiej i szybciej nałożysz i wypolerujesz do połysku gładź. Ich uchwyt wyprodukowany z PCV lub lub innego tworzywa sztucznego jest lekki i wygodny w użyciu.  Ostrza szpachli wykonane ze stali nierdzewnej są niepodatne na zarysowania, bardziej wytrzymałe, a także elastyczne. W związku z tym świetnie się nadają do prac wykończeniowych. Zależnie od swojej wielkości szpachelki do sztablatury będą miały także inne zastosowanie. Te szersze oczywiście będą najlepsze do nakładania i polerownia sztablatury na większych powierzchniach zaś mniejsze sprawdzą się przy drobniejszych elementach.

Szpachelki nie tylko do sztablatury

Szpachlę do sztablatury wykonaną ze stali nierdzennej możesz również wykorzystać przy innych pracach wykończeniowych. Będzie się doskonale nadawać do nakładania specjalnej masy dekoracyjnej z zaprawy wapiennej lub gipsowo-wapiennej, zwanej stiukem, a także do wykonywania różnorodnych dekoracji gipsowych. Dzięki elastycznemu ostrzu szpachli do sztablatury będziesz mógł pokryć ścianę różnorodnymi wzorami, np. pokrywającymi całą jej powierzchnię falami, motywami geometrycznymi lub też scenami przedstawiającymi zwierzęta, kwiaty a nawet ludzi. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz odpowiednie narzędzia do prac wykończeniowych.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości