Kielnie trapezowe

Brak produktów spełniających kryteria.

Dokładne wygładzanie powierzchni z kielniami trapezowymi

Wszędzie tam, gdzie pracujesz z zaprawą i musisz ją wygodnie nabierać, rozprowadzać i zbierać, przyda się kielnia trapezowa. Jaki jej model będzie najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku? Sprawdź kielnie znajdujące się w sklepie budowlanym StukPuk.

Kiedy kielnia trapezowa będzie niezbędna?

Jeśli zajmujesz się wykańczaniem budynków, z pewnością często będziesz mieć ją w rękach. Kielnia trapezowa nadaje się do rozmaitych zapraw – np. tynkarskich, ale również mas gipsowych czy gładzi. To jedno z podstawowych narzędzi ręcznych, wykorzystywanych na budowie, będzie niezbędne podczas murowania. Za pomocą kielni trapezowej możesz również nałożyć i rozprowadzić różne kleje. Przyda się zatem podczas prac glazurniczych i innych wykończeniowych. Za pomocą kielni trapezowej możesz nałożyć na ścianę gładź. Jej końcówka nie kończy się trójkątnie, dzięki czemu to właśnie nią będzie najwygodniej zbierać nadmiar zaprawy. Kielnie trapezowe o odpowiedniej budowie i właściwościach będą też nadawać się do prac sztukatorskich.

Kielnie trapezowe – jaki masz wybór?

W internetowym sklepie StukPuk możesz wybrać dokładnie taką kielnię, która najlepiej sprawdzi się do wykonywanej przez Ciebie pracy. W tym dziale zebrano narzędzia, których blat został wykonany w kształcie trapezu. Taka powierzchnia robocza kielni jest zazwyczaj sprężysta i stalowa. W niniejszej ofercie znajdziesz modele, które są nierdzewne – będziesz mieć pewność, że narzędzia nie stracą szybko przydatności. Rączki kielni trapezowych są drewniane bądź wykonane z tworzywa sztucznego. Zwróć uwagę na ich budowę – mogą być mniej lub bardziej wygodne do trzymania. Do szczególnie długiej pracy wybierz kielnię trapezową o szerszej podstawie i z komfortowym, profilowanym uchwytem, np. Modeco MN-74-202 lub Modeco Expert MN-74-342. Do profesjonalnego zastosowania posłuży Ci zaś kielnia trapezowa Yato YT-5237 wykonana ze sprężystej, zimnowalcowanej blachy nierdzewnej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kielni trapezowej

Dokonując wyboru kielni, zwróć uwagę na jakość jej wykonania, a przede wszystkim – na wymiary. Do prac wymagających więcej precyzji, np. wypełniania kątów i wąskich szczelin potrzebna będzie wersja tego narzędzia z małym blatem roboczym. Większe kielnie trapezowe będą natomiast wygodniejsze do pracy z zaprawami, gipsami i klejami na dużych powierzchniach. Dzięki sprawdzonym narzędziom ręcznym zebranym w internetowym sklepie StukPuk możesz wykonać daną pracę starannie i wygodnie. Wybierz kielnię trapezową dla siebie.

 

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości