Kielnie sztukatorskie

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 1936
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 10,64 zł

  Special Price 7,29 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Kielnie sztukatorskie – dla precyzji nakładania zapraw

Szpachle zwane kielniami należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w pracach budowlanych. Za ich pomocą można nakładać i rozprowadzać różnego typu zaprawy. Spośród wielu rodzajów kielni można wyróżnić także kielnie sztukatorskie o wyjątkowym zastosowaniu. Sprawdź ich wybór na StukPuk.pl!

Do czego służą kielnie sztukatorskie

Kielnie sztukatorskie, podobnie jak inne kielnie budowlane, służą przede wszystkim do nakładania i rozprowadzania różnego rodzaju zapraw i mas tynkarskich. Są to narzędzia niezwykle uniwersalne, które można stosować do wykańczania obszernych, płaskich powierzchni oraz do podstawowej obróbki trudno dostępnych miejsc. Szpachelki sztukatorskie różnią się od kielni murarskich przede wszystkim rozmiarem. Są znacznie mniejsze, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w pracach w najdrobniejszych zakamarkach i przy nakładaniu niewielkiej ilości zaprawy. Dlatego też najczęściej kielnie sztukatorskie wykorzystuje się do wykończeń, detali i prac artystycznych oraz rękodzielniczych.

Jak wygląda kielnia sztukatorska

Na pierwszy rzut oka kielnia sztukatorska niczym nie różni się od uniwersalnej kielni czy szpachelki powszechnie wykorzystywanej w pracach remontowo-budowlanych. Może to być paca o trójkątnej powierzchni roboczej z ostro lub miękko zakończoną końcówką. Najczęściej jednak spotyka się kielnie sztukatorskie z pacą w formie płaskiej łopatki. Narzędzia te posiadają zawsze poręczne uchwyty przymocowane na pręcie wygiętym w literę S, co ułatwia manewrowanie nim i nakładanie zaprawy. Szpachelki sztukatorskie cechuje kompaktowy rozmiar, który jest niezwykle przydatny podczas prac w trudnodostępnych przestrzeniach.

Kielnia sztukatorska o uniwersalnym zastosowaniu

W każdym gospodarstwie domowym pojawia się potrzeba uzupełnienia ubytku w ścianie czy szczeliny w innej powierzchni płaskiej. Powstają one w wyniku źle wbitych gwoździ lub podczas wnoszenia i przenoszenia dużych mebli lub pakunków. Do naniesienia gładzi szpachlowej do niewielkiego otworu przyda się szpachelka. Trójkątna kielnia sztukatorska zajmuje niewiele miejsca w domowej skrzynce na narzędzia i doskonale sprawdza się właśnie w tego typu przypadkach. Dlatego jest to element przydatny zarówno w rękach sztukatora, jak i w każdym domu.

Kielnie sztukatorskie na StukPuk.pl

W asortymencie marketu budowlanego online StukPuk.pl przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór kielni sztukatorskich. Znajdziesz tutaj szpachelki w niewielkich rozmiarach, dostępne w wielu kształtach. Wraz ze StukPuk.pl zaopatrzysz się w kielnie trójkątne lub płaskie, wykonane z hartowanej stali nierdzewnej i wyposażone w poręczne uchwyty z drewna lub tworzywa sztucznego. Sprawdź koniecznie!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości