Kielnie do fugowania

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

 1. 1932
  Dostępne
  9,02 zł
 2. 1933
  Dostępne
  9,02 zł
 3. 17000
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 3,63 zł

  Special Price 3,19 zł

 4. 17001
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 5,34 zł

  Special Price 4,70 zł

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Kielnie do fugowania i dekorowania

Kielnie należą do podstawowych narzędzi budowlanych. Za ich pomocą nałożysz i rozprowadzisz różnego rodzaju zaprawy. W szerokiej ofercie internetowego marketu budowlanego StukPuk znajdziesz bogaty wybór pac i szpachelek o różnorodnym zastosowaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem kielni do fugowania.

Czym jest kielnia?

Kielnią nazywamy specyficzną szpachlę w kształcie niewielkiej łopatki. Narzędzie to posiada sztywną część roboczą, która połączona jest z krótkim uchwytem za pomocą prętu wygiętego w literę S. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów kielni, które różnią się od siebie wyglądem i obszarem zastosowania. Wyróżniamy zatem między innymi kielnie murarskie i sztukatorskie, kielnie trapezowe i kielnie spoinowe. Te ostatnie bardzo często nazywane są także kielniami do fugowania, choć można je stosować również w pracach dekoratorskich.

Zastosowanie kielni do spoinowania

Kielnia do spoinowania ma bardzo wąską i wydłużoną część roboczą, która na pierwszy rzut oka przypomina metalowy bolec o jednakowej szerokości na całej długości. Za pomocą tego narzędzia możliwe jest wygładzanie spoin między płytkami i w niewielkich szczelinach, pojawiających się na przykład między brodzikiem prysznicowym a podłogą. Doskonale sprawdza się ono także do nakładania i równomiernego rozprowadzania fug, stąd też ich druga nazwa – kielnie do fugowania. Powszechnie stosuje się je również w wymagających dużej precyzji pracach dekoratorskich. Ze względu na ich specyficzny kształt, kielnie spoinowe pozwalają na bardzo dokładną dystrybucję niewielkich ilości kleju czy innej wykorzystywanej zaprawy. Do najbardziej precyzyjnych zadań z kolei używa się gumowej fugownicy z drewnianym uchwytem. To drobne narzędzie do fugowania zalecane jest szczególnie wtedy, gdy metalowy element kielni mógłby okazać się za twardy.

Kielnie do fugowania w asortymencie StukPuk.pl

W naszym markecie budowlanym online StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór tych specjalistycznych narzędzi do fugowania. Dostępne są kielnie o różnorodnej długości – dłuższe umożliwią szybszą pracę, natomiast te o krótszej szpachli wykorzystasz do zadań wymagających większej precyzji. Szpachle do fugowania z asortymentu sklepu StukPuk pochodzą od sprawdzonych i uznanych producentów, takich jak TOPEX czy Modeco i cechują się wysokim stopniem odporności na powstawanie rdzy i uszkodzenia mechaniczne. Możesz także wybierać spośród kilku rodzajów poręcznych fugownic gumowych. Sprawdź także naszą ofertę silikonów i uszczelniaczy i zaplanuj remont swojego domu razem ze StukPuk!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości