Wyciągarki

Brak produktów spełniających kryteria.

Wciągarki do wygodnego i szybkiego podnoszenia ciężkich ładunków

Wciągniki i wciągarki przydają się podczas prac w różnorodnych sektorach, m.in. budowlanym, przemysłowym oraz stoczniowym. Dzięki nim podniesiesz ciężkie przedmioty łatwiej i szybciej. Na jakie cechy wyciągarki należy zwrócić uwagę?

Jak działa wciągnik?

Wciągarka jest urządzeniem działającym za zasadzie dźwigni. Za jej pomocą możesz podnosić ładunek i przemieszczać go w pionie na dogodne wysokości. Przedmioty podnoszone są na linie lub łańcuchu. To wpływa na pierwsze rozróżnienie wciągnikówwciągniki linowe oraz wciągniki łańcuchowe. Na końcu liny bądź łańcucha znajduje się mocny hak, który zaczepia się o przedmiot lub zawiązane dookoła niego zabezpieczenie. Jeśli wyciągarka nie została połączona z elementem ruchomym – ramą – nie może przemieszczać się w poziomie i pozwala wyłącznie na prostą pracę w pionie. Urządzenia są wykorzystywane np. w fabrykach, przemyśle stoczniowym, zakładach komunalnych oraz kopalniach.

Wciągniki – rodzaje

Wyciągarki można podzielić nie tylko z uwagi na obecność liny bądź łańcucha, ale również sposób działania. Wciągniki ręczne do pracy wykorzystują przełożenie wielokrążka, przekładnie ślimakowe bądź planetarne. Wciągniki elektryczne opierają się na pracy silnika i przekładni. Podobnie działają wciągniki pneumatyczne. Wybrane modele wciągarek pozwalają na wciąganie przedmiotów również w poziomie. Niektóre zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie: hamulec zapadkowy, który chroni przenoszony przedmiot przed spadnięciem. Uruchamia się w momencie zatrzymania łańcucha.

Charakterystyka wciągarek

Wciągniki są wyposażone w różną liczbę haków. Tradycyjne wyciągarki poziome mają jeden hak i korbę. Służą do przeciągania przedmiotów w poziomie. Wciągniki pionowe to urządzenia z dwoma hakami obrotowymi. Jeden posłuży Ci do przymocowania wielokrążka do konstrukcji nośnej, drugi zaś zaczepisz o ładunek, który zamierzasz przenieść. Haki są trwałe i mocne. Zostały wykonane z wysokiej jakości stali. Wielkość haka oraz długość i szerokość liny dopasowuje się do ciężaru ładunku. Przejrzyj naszą ofertę wciągarek, by znaleźć taką, jaka odpowiada Twoim potrzebom.

Znajdziesz tu produkty marki Topex, dzięki którym przetransportujesz ciężkie przedmioty w pionie bądź poziomie. Zwróć uwagę na wciągarki linowe i wciągniki łańcuchowe. Najmocniejsze pozwalają na przenoszenie przedmiotów ważących nawet 3,5 t. Wyciągarki poziome współpracują z przedmiotami ważącymi do 1 tony. Zapoznaj się z ich specyfikacjami i wybierz odpowiedni model. W razie potrzeby obejrzyj również dostępne w sklepie StukPuk mobilne podnośniki warsztatowe i słupkowe. Zapewnisz narzędziom długie działanie, stosując odpowiednie smary i akcesoria – je również znajdziesz w naszym asortymencie.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random