Smary

Brak produktów spełniających kryteria.

Smary i oleje do konserwacji

Innowacyjne maszyny, które ułatwiają dziś wiele prac, wymagają odpowiedniej konserwacji. Oleje i smary posiadają różne właściwości i doskonale dbają o sprawne działanie narzędzi i sprzętów. W ofercie marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz bogaty wybór środków do konserwacji, których nie może zabraknąć w Twoim warsztacie i gospodarstwie domowym.

Rodzaje smarów i ich zastosowanie

Smar maszynowy w swoim składzie zawiera oleje mineralne, zagęszczacze oraz wodę. Przeznaczony jest do smarowania łożysk ślizgowych maszyn pracujących w temperaturze nie wyższej niż 60ºC. Substancja jest wodoodporna, a dodatkowo chroni przed wilgocią oraz korozją. Smar litowy stanowi dominujący rodzaj tego typu środków na rynku. Przeznaczony jest do łożysk tocznych, ślizgowych, a także przekładni i zębatek. Substancja jest odporna na działanie wody oraz wysokie temperatury dochodzące nawet do 130ºC.

Smar grafitowy stosowany jest do urządzeń, które znajdują się na zewnątrz domu, czyli huśtawek, zamków lub zawiasów furtek. Środek cechuje się odpornością na warunki atmosferyczne, wszelkie zanieczyszczenia oraz bardzo wysokie temperatury do 1500ºC. Doskonale nadaje się także do smarowania podwozia pojazdów mechanicznych. Smar do wrzecion młotów udarowych przeznaczony jest do końcówek wierteł oraz dłut, zapewniając właściwą współpracę z urządzeniem oraz przedłużając jego żywotność.

Wielozadaniowe oleje w sprayu

Olej penetrujący znajdzie zastosowanie w każdym warsztacie. Doskonale nadaje się do poluzowania śrub i zardzewiałych elementów. Substancja zawiera właściwości zapobiegające korozji oraz utlenianiu. Wyposażony jest w specjalną rurkę, która ułatwia rozsmarowywanie części znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

Olej wazelinowy przeznaczony jest do prac serwisowych, ale sprawdza się też w gospodarstwie domowym. Może być stosowany do smarowania zawiasów w drzwiach, a także konserwacji uszczelek w pojazdach. Środek nie uszkadza powierzchni wykonanych z tworzywa sztucznego. Substancja wyposażona jest w rurkę, która ułatwia jej aplikację. Olej silikonowy to lepki środek, który posiada właściwości izolacyjne oraz ochroni smarowane części przed wilgocią. Doskonale zabezpiecza elementy przed pękaniem, starzeniem się, a dodatkowo nadaje im połysk.

Oferta marketu budowlanego StukPuk.pl

W bogatym asortymencie sklepu internetowego StukPuk.pl znajdziesz także uniwersalny preparat wielozadaniowy, który może być stosowany jako smar, czyściwo oraz środek do konserwacji elementów stalowych. Smarownica dźwigniowa znajdzie praktyczne zastosowanie w Twoim warsztacie. Przyrząd służy do rozprowadzania substancji pod wysokim ciśnieniem mechanicznych części, takich jak wały lub sworznie. Dostępne w ofercie smary i oleje przeznaczone do konserwacji usprawnią pracę Twoich maszyn oraz narzędzi, tym samym przedłużając ich żywotność.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości