Podnośniki

Brak produktów spełniających kryteria.

Podnośnik samochodowy – niezbędnik każdego kierowcy

Podnośnik samochodowy to przyrząd, którego nie powinno zabraknąć w garażu, warsztacie i w samym pojeździe. Może okazać się nieodzowny podczas naprawy auta, a szczególnie ważny będzie w trakcie podróży, kiedy przytrafi Ci się niespodziewana awaria. Sprawdź, jakie podnośniki przygotowaliśmy dla Ciebie w StukPuk.pl.

Jak działa podnośnik?

Lewarek to podstawowe wyposażenie fabryczne każdego auta. Niestety narzędzia, które od nowości znajdują się w samochodach, nie są ani wystarczająco funkcjonalne, ani solidne, a co najgorsze – bezpieczne. Alternatywą dla takiego sprzętu jest właśnie podnośnik samochodowy, czyli większa, masywniejsza i wymagająca użycia mniejszej siły fizycznej wersja lewarka. Używając tego rodzaju sprzętu, znacznie efektywniej wymieniasz koło lub dokonasz niezbędnej naprawy podwozia. To przyrząd, który umieścisz pod samochodem, by za pomocą dźwigni dość swobodnie podnieść go do góry.

Do czego przyda się podnośnik samochodowy?

Podnośnik samochodowy powinien stanowić wyposażenie każdego garażu. Skorzystasz z niego w wielu sytuacjach. Przede wszystkim podczas sezonowej wymiany opon z letnich na zimowe i odwrotnie. Posługując się profesjonalnym podnośnikiem hydraulicznym, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a przede wszystkim energii. Będzie on przydatny również podczas drobnych napraw, takich jak wymiana koła czy klocków hamulcowych. Podniesienie samochodu na odpowiednią wysokość pozwoli Ci też na naprawę podwozia. Mniejszych rozmiarów podnośnik samochodowy możesz zabrać ze sobą w podróż. Nie zajmie dużo miejsca, a jego zastosowanie podczas nagłej awarii na trasie może sprawić, że będziesz w stanie kontynuować przemierzaną drogę.

Czym charakteryzuje się dobry podnośnik warsztatowy?

W ofercie podnośników warsztatowych znajdziesz różne warianty. Niektóre modele różnią się pomiędzy sobą kilkoma cechami. Czym w takim razie powinien charakteryzować się dobry podnośnik?

Szczególną uwagę warto zwrócić na maksymalne obciążenie – solidny i bezpieczny podnośnik powinien pozwolić na podniesienie ciężaru przynajmniej od 2 do 4 ton. Jest to wystarczające, by unieść samochód osobowy. Sprzęt o takich możliwościach pozwoli Ci więc swobodnie pracować w garażu. Równie ważna jest maksymalna wysokość, na jaką podnośnik pozwoli podnieść Twój pojazd. Pamiętaj, że innego narzędzia użyjesz do SUVa, a innego do nisko zawieszonego, sportowego auta.

Podczas wyboru tego rodzaju sprzętu powinieneś zwrócić też uwagę na jego stabilność – jest bardzo ważna ze względów bezpieczeństwa. Wybierz podnośnik z solidną podstawą, która posiada możliwość zablokowania. Poza tym liczy się szybkość podnoszenia – dzięki umieszczonemu w podnośniku siłownikowi szybko i bez nakładu sił uniesiesz swoje auto w powietrzu.

Zapoznaj się z ofertą podnośników samochodowych w StukPuk.pl i wybierz idealny model!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości