Urządzenia pomiarowe

Urządzenia służące do pomiaru temperatury nastawu - termometry, a także do pomiaru zawartości cukru - cukromierze, do pomiaru zawartości alkoholu - alkoholomierze i wiele innych jak choćby do pomiaru kwasowości.

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

 1. 18997
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 9,72 zł

  Special Price 5,85 zł

 2. 18998
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 12,10 zł

  Special Price 7,71 zł

 3. 18999
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 6,83 zł

  Special Price 4,35 zł

 4. 19001
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 11,40 zł

  Special Price 7,27 zł

 5. 19005
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 15,41 zł

  Special Price 9,85 zł

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Urządzenia pomiarowe dla miłośników domowych trunków

Własnoręcznie przygotowane trunki pozwolą Ci cieszyć się smakiem lata przez cały rok. Do ich robienia potrzebne są jednak pewne akcesoria. Zobacz, jakie artykuły do produkcji wina zebraliśmy dla Ciebie w StukPuk!

Czym mierzyć poziom kwaśności wina?

Poziom kwaśności i cukru to najważniejsze parametry służące do oceny jakości domowego wina i do jego klasyfikacji. Należy więc go kontrolować zarówno przed rozpoczęciem fermentacji, jak i w jej trakcie. W tym celu możesz wykorzystać cukromierz – np. marki Biowin, który znajdziesz w asortymencie StukPuk. Średnica elementu wynosi 22 mm, dlatego też bez problemu włożysz go do każdej butelki z moszczem. Możesz również skorzystać z naszego zestawu do pomiaru kwaśności moszczu i wina marki Biowin.

Alkomierz do nalewek – kiedy się przyda?

Obliczanie stężenia alkoholu to jedna z podstawowych czynności podczas robienia nalewek. Służy do tego narzędzie zwane alkomierzem. Szukając takiego akcesorium, powinieneś zapoznać się z asortymentem marki StukPuk. Proponujemy Ci alkomierze ze skalą od 0 do 96% – posłużą Ci więc do pomiaru stężenia alkoholu w najróżniejszych trunkach. Co więcej, nasze narzędzia są dostępne w wariantach o różnej długości. Dzięki temu bez trudu zastosujesz je w niemalże każdym naczyniu – nie będziesz musiał przelewać nalewki po to, aby sprawdzić jej stężenie alkoholu.

Pozostałe urządzenia pomiarowe do produkcji alkoholu

W asortymencie StukPuk znajduje się też szereg innych artykułów do produkcji wina, z których możesz skorzystać podczas robienia domowych trunków na własną rękę. Zobacz np. nasz refraktor marki Biowin. Przyrząd ten posłuży Ci z powodzeniem do mierzenia poziomu cukru w moszczu owocowym oraz alkoholu w gotowym winie. Produkt jest więc uniwersalny i może zastąpić kilka innych akcesoriów.

Do Twojej dyspozycji jest także specjalny płyn do kwasomierza Biowin. Do czego go wykorzystasz? Umożliwi Ci zmierzenie poziomu kwasu w moszczach win winogronowych i owocowych. Sposób wykonania testu jest wyjątkowo prosty. Wklej niewielką próbkę czystego moszczu (pozbawionego stałych cząsteczek owocowych) do osobnego pojemnika, a następnie kropla po kropli dodawaj niebieski płyn. Po każdej kropelce dokładnie wymieszaj płyn. Staraj się przy tym uchwycić moment, w którym zmieni swój kolor, a następnie porównaj z dołączoną do opakowania skalą. Zobacz także inne kwasomierze oraz pozostałe akcesoria winiarskie, które zebraliśmy dla Ciebie w internetowym markecie budowlanym StukPuk!

 

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości