Rurki i wężyki

Rurki i wężyki przeznaczone są po pierwsze do przelewania win i gotowych destylatów z jednego naczynia do drugiego, a takżę ułatwiają i umożliwiają połączenie ze sobą sprzętu do destylacji.

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

 1. 18983
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 1,73 zł

  Special Price 1,09 zł

 2. -36% Rurka fermentacyjna plastikowa MAXI Biowin 405584
  18984
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 1,73 zł

  Special Price 1,11 zł

 3. 18985
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 2,24 zł

  Special Price 1,35 zł

 4. 18990
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 9,05 zł

  Special Price 6,04 zł

 5. 18991
  Brak i

  Normalna cena: 14,30 zł

  Special Price 9,13 zł

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Rurki fermentacyjne i akcesoria do przelewania trunków

Wśród podstawowych akcesoriów wytwórcy domowych alkoholi nie może zabraknąć rurek fermentacyjnych, zapewniających swobodne wydobywanie się gazów zbierających się w pojemniku fermentacyjnym. Zabezpieczą one również Twój nastaw przed natlenieniem i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Do swobodnego i szybkiego przelewania trunków wykorzystaj wężyk do ściągania wina z praktyczną pompką.

Do czego służy rurka fermentacyjna?

W procesie fermentacji powstaje znaczna ilość CO2, który należy regularnie odprowadzać z pojemnika fermentacyjnego. Służą do tego plastikowe i szklane rurki fermentacyjne, nasadzane na korek lub pokrywę balonu. Posiadają one zróżnicowaną liczbę komór, które wypełnia się wodą lub inną cieczą. Tak przygotowana rurka do wina działa jak automatyczny zawór odprowadzający nadmiar gazu z wnętrza butli, nie dopuszczając do jej rozsadzenia. Ogranicza ona również dopływ tlenu z zewnątrz oraz chroni zawartość pojemnika przed pyłem, zanieczyszczeniami powietrza czy muszkami owocowymi.

Jak używać rurki fermentacyjnej?

Rurki fermentacyjne wykonuje się z tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Wykorzystasz je do produkcji wielu trunków, w tym wina. Wystarczy dopasować rurkę do otworu znajdującego się w korku oraz nalać do jego wnętrza małą ilość wody czy oleju. Słup cieczy będzie przemieszczał się wraz z postępującym procesem fermentacji. Poziom płynu może z czasem ulec zmianie, np. na skutek parowania, dlatego warto co jakiś czas uzupełnić go lub stosować wielokomorowe rurki do wina. W StukPuk znajdziesz m.in. sześciokomorowe rurki fermentacyjne BIOWIN, dzięki którym łatwo i bezpiecznie stworzysz swój ulubiony alkohol.

Szybkie przelewanie – wężyk do ściągania wina

Do wygodnego zlewania trunków i oddzielania ich od osadu warto wykorzystać praktyczne wężyki do ściągania wina. Elastyczny plastikowy wężyk zakończony szklaną rurką z łatwością umieścisz w naczyniach o różnorodnym kształcie. Wygodnym rozwiązaniem są zwłaszcza wężyki PCV wyposażone w pompkę do ściągania wina. Znacznie ułatwiają one zasysanie zawartości pojemnika fermentacyjnego, przyspieszając rozlewanie różnorodnych alkoholi. Pompkę wystarczy kilkukrotnie nacisnąć aby wino czy piwo zostało przelane z jednego naczynia do drugiego. Do dyspozycji masz również rurki do odciągania wina z pompką zasilane dwoma bateriami R20. Wszystkie niezbędne akcesoria do samodzielnego wyrobu trunków i nalewek, w tym wysokiej jakości rurki fermentacyjne i wężyki znajdziesz w sklepie StukPuk.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości