Filtracja

Filtracja to ważny proces pozwalający na osiągnięcie klarownego i atrakcyjnego estetycznie trunku. Dzięki wyborowi odpowiednich filtrów oraz przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi filtracyjnych proces ten jest łatwy i przyjemny.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

  1. 18882
    Brak i

    Normalna cena: 24,88 zł

    Special Price 15,87 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Filtracja – końcowy etap produkcji domowych win, nalewek i piw

Jeśli lubisz przygotowywać własne wyroby z warzyw i owoców, a chcesz również sporządzić własne wino bądź nalewkę, warto do tego zadania odpowiednio się przygotować. W ofercie sklepu StukPuk.pl znajdziesz produkty do filtracji, które pomogą Ci przyrządzić nie tylko smaczne ale i estetyczne w wyglądzie alkohole.

Czemu służy proces filtracji?

Filtracja to ostatni etap produkcji domowego alkoholu, niezależnie czy będzie to wino, nalewka czy piwo. Polega ona na przesączaniu cieczy przez odpowiedni materiał. W czasie tego procesu możesz pozbyć się wszelkich ciał obcych i osadów powstałych podczas fermentacji. Dzięki temu uzyskany produkt staje się czystszy oraz bardziej klarowny a jednocześnie nie zmienia swojego smaku czy właściwości. Zależnie od rodzaju oraz ilości alkoholu, poddawanego filtracji, zastosujesz odpowiedni do tego celu sprzęt.

Filtracja nalewek

Złocista bursztynówka, rubinowa wiśniówka, intensywnie brązowa orzechówka będą się pięknie prezentować w karafce i kieliszkach. Im bardziej przejrzysta nalewka tym lepsza jakość wyrobu. Do jej oczyszczenia doskonale się będzie nadawać worek filtracyjny do moszczu, który znajdziesz w ofercie sklepu StukPuk.pl. Wykonany z czystej bawełny nie ma wpływu na smak produktu końcowego. Gęsto wykonany splot materiału pozwala zatrzymać najdrobniejszy osad, nawet pyłek kwiatowy, który wytrąci się z miodu. Jest praktyczny i możesz korzystać z niego wielokrotnie, wystarczy że go przepłuczesz po użytkowaniu.

Filtracja wina

Podczas przygotowywania domowego wina jest ono kilkakrotnie zlewane by oddzielić je od powstającego na dnie osadu. Zawiera on martwe drożdże, które będą psuć kolor i smak powstającego trunku. Nie zawsze jednak zlewanie wina wystarcza aby w końcowym efekcie otrzymać czysty i przejrzysty produkt. Dlatego ostatnim etapem jego przygotowywania, przed przelaniem go do butelek, powinna być filtracja. Do tego celu możesz zastosować różnego rodzaju filtry – na przykład filtr grawitacyjny z odpowiednimi wkładami który znajdziesz w asortymencie marketu internetowego StukPuk.pl. Jeśli zaś masz do przefiltrowania większe ilości wyrobu, skorzystaj z elektrycznego filtra, który za jednym razem umożliwi Ci oczyszczenie nawet 23 litrów wina. By urządzenie mogło sprawnie działać potrzebne będą pasujące do niego wymienne kartony filtrujące, również dostępne w ofercie sklepu StukPuk.pl
Pamiętaj, że nie tylko przepis, dobór owoców czy odpowiednich do wina drożdży fermentacyjnych wpływają na jakość produktu końcowego. Jeśli chcesz by Twoje wino i nalewki były smaczne, a także przejrzyste i bez nalotu, warto poddać je procesowi filtracji.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości