Gąsiory na wino

Żaden zestaw do robienia wina nie obejdzie się bez balonów. Najczęściej stosowane są balony wąskootworowe i szerokootworowe, o pojemności 2-25 l. Niezbędny jest też kosz pod balonem, przy czym najpopularniejsze są kosze plastikowe i z wikliny.

Filtry

Filtrowanie nalewek jest ostatnim etapem produkcji trunków przed ich butelkowaniem i korkowaniem. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz filtr do nalewek lub urządzenie do filtrowania nalewek, które powoduje, że gotowy wyrób jest klarowny. Do tego celu najbardziej polecany jest filtr węglowy.

Sprzęt do destylacji

W produkcji trunków niezbędna jest odpowiednia aparatura, której podstawą jest rurka plastikowa lub szklana, potrzebna przy fermentacji wina. Pełni ona funkcję zaworu jednokierunkowego, przez który wydostaje się na zewnątrz dwutlenek węgla powstający przy procesie fermentacji alkoholowej.

Akcesoria dodatkowe

Przy domowej produkcji trunków niezbędny jest również miernik alkoholu, odstojnik do bimbru, korkownica do wina, a nawet etykiety i ozdobniki, dzięki którym butelki z napitkiem będą odpowiednio oznakowane. Aby Twoje wina czy piwa były niezwykle smaczne, przyda Ci się również kiełkownica domowej roboty, którą również znajdziesz w naszym asortymencie.

Czy wolno produkować alkohol w domu?

Domowa produkcja trunków jest całkowicie legalna, o ile przeznaczasz wszystko na własny użytek. Ważne jest też, aby alkohol bazowy pochodził z legalnego źródła i miał akcyzę. Nawet jeśli ostateczne jest to nalewka z bimbru. Musisz też wiedzieć, że jeśli chcesz sprzedawać samodzielnie uwarzone piwo czy inny napój etylowy, konieczne jest zarejestrowanie działalności i wnoszenie opłat akcyzowych.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości