Wyrób serów – zdrowe i ciekawe hobby

Jeśli jesteś fanem rzemieślniczego wyrobu artykułu spożywczych, z pewnością docenisz naszą ofertę zawierającą akcesoria niezbędne do samodzielnego wytwarzania serów. Tym sposobem zyskasz pewność, że spożywane przez Twoją rodzinę sery są zdrowe i przygotowane bez zbędnych dodatków. Sprawdź asortyment sklepu StukPuk!

Zestaw startowy do wyrobu sera

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z serowarstwem i nie wiesz, jakie akcesoria będą Ci do tego potrzebne? Skorzystaj z dostępnego w naszej ofercie zestawu startowego do wyrobu sera, w którym znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne do wykonania białego lub żółtego sera – zestaw nie zawiera jedynie mleka. Dzięki temu produktowi będziesz mógł sprawdzić, czy sprawdzasz się w warzeniu sera i sprawia Ci to przyjemność. Jeśli tak, skompletuj pozostałe produkty z tego działu i zaskocz swoją rodzinę pysznymi serami domowej roboty.

Produkty do serowarstwa – co będzie Ci potrzebne?

Oprócz mleka, niezbędnego do samodzielnego wytwarzania serów, potrzebne Ci będą również inne produkty. Zaopatrz się w podpuszczkę biologiczną – preparat enzymatyczny uzyskany w wyniku kontrolowanej fermentacji specyficznych szczepów Rhizomucor miehei jest niezbędny do serowarstwa, podobnie jak chlorek wapnia, który polepsza konsystencję i krzepliwość mleka oraz wzbogaca je w wapń. Dzięki różnym rodzajom kultur bakterii będziesz mógł natomiast wytwarzać sery różnych gatunków – skorzystaj np. z kultur bakteryjnych do sera typu gouda 5x1g BIOWIN. Nie zapomnij o przyprawach! Oferujemy różne kompozycje wzmacniające smak serów – możesz wybrać mieszankę ziołową, szczypiorkową, paprykową oraz pomidorową.

Niezbędne akcesoria do wyrobu sera

Aby zajmować się serowarstwem, powinieneś wyposażyć swoją kuchnię w potrzebne do tego przedmioty. Z pewnością przyda Ci się prasa do serów – drewniana lub ze stali nierdzewnej. Stosowana wraz z formami pozwoli w odpowiedni sposób przygotować ulubiony gatunek. Formy dostępne są natomiast w wielu rozmiarach oraz kształtach – dzięki nim zrobisz ser nawet w kształcie serca. Znajdziesz tu również chusty serowarskie i podkłady. Wosk i pędzel posłużą Ci do ochrony serów podpuszczkowych dojrzewających – dzięki takiej powłoce zabezpieczysz je przed wysuszeniem, zanieczyszczeniami i drobnoustrojami. Termometr i solomierz pozwolą natomiast zachować odpowiednie proporcje składników oraz temperaturę w czasie warzenia sera. Posiadając taki komplet, z łatwością wykonasz smaczne sery i podzielisz się nimi ze swoimi bliskimi.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości