Wędzenie i wędliniarstwo – hobby z pożytkiem dla całej rodziny

Chcesz mieć pewność, że spożywane przez Ciebie i Twoją rodzinę wędliny są pozbawione chemii i ulepszaczy? Możesz samodzielnie wytwarzać wędliny w domu! Dzięki bogatemu asortymentowi sklepu internetowego StukPuk.pl wyposażysz się we wszystkie niezbędne do tego przedmioty i akcesoria. Sprawdź naszą ofertę!

Przygotowanie mięsa do wytwórstwa wędlin

Pierwszym etapem przyrządzania własnych wędlin jest odpowiedni wybór i przygotowanie mięsa. W zależności od tego, czy szynka ma być wędzona, czy też parzona w szynkowarze, potrzebne będą różne mieszanki przypraw. Wędzone mięso wymaga wcześniejszego zapeklowania, co zapewnia wędlinom doskonały aromat i smak po przyrządzeniu. Znajdziesz tu więc zarówno saletrę potasową, jak i gotowe mieszanki ziół do peklowania, a nawet całe zestawy wędliniarskie do peklowania zawierające również beczkę i worek do beczki, w której będzie przebiegał proces wstępny przed wędzeniem. Dostępne są także zioła do szynki piwnej, do kiełbas oraz do pasztetów. Pamiętaj też, aby zaopatrzyć się w nici, siatki, osłony czy jelita naturalne, w których umieścisz gotowe do wędzenia mięso.

Wędzarnie i szynkowary

Obawiasz się, że w związku z samodzielnym wytwórstwem wędlin będziesz musiał zbudować wędzarnię? W tym dziale znajdziesz też szynkowary oraz wędzarnie balkonowe, dzięki którym unikniesz konieczności stawiania czasochłonnych konstrukcji. To również świetne rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach. Kompaktowe urządzenia możesz też łatwo schować po skończeniu prac. Dostępne są całe zestawy wędliniarza, zawierające nie tylko wędzarnię, ale też termometr, nakłuwacz do mięs, mieszanki ziół, saletrę oraz zrębki. Szynkowary oferujemy natomiast w dwóch rozmiarach – na 1,5 lub 3 kg mięsa. Dobierz do nich także worki foliowe do szynkowarów.

Pozostałe akcesoria wędliniarskie

W szerokiej ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk znajdziesz także szereg akcesoriów, które usprawnią wędzenie i przygotowywania wędlin. Dostępne są tutaj m.in. generatory dymu czy szczotki do czyszczenia wędzarni. Potrzebne Ci mogą również być haki do zawieszania i wędzenia ryb lub kurczaków. Skorzystaj także z nadziewarek i samodzielnie przygotowuj kiełbasy na grilla. Nie zapomnij zaopatrzyć się też w zrębki potrzebne do zasilania generatorów dymu oraz w żelowe paliwo do wędzarni balkonowej. Z takim zestawem będziesz gotowy do rozpoczęcia przygody z wędliniarstwem. Sprawdź nasz asortyment i wybierz potrzebne Ci przedmioty.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości