Wiertarki i wkrętarki – podstawowe elektronarzędzia do warsztatu

Zarówno prace budowlane, jak i remontowe, montażowe czy dekoracyjne wymagają korzystania z wiertarek oraz wkrętarek. Urządzenia te ułatwiają przygotowywanie otworów oraz pozwalają na łączenie ze sobą poszczególnych elementów. W ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk znajdziesz szeroki wybór tych elektronarzędzi, a także młotowiertarek oraz niezbędnych do nich akcesoriów.

Wiertarka, wkrętarka czy wiertarko-wkrętarka?

W zależności od rodzaju wykonywanych prac, będą Ci potrzebne elektronarzędzia różnego typu. Wiertarki dobrze sprawdzają się w sytuacjach, kiedy wymagane jest długotrwałe działanie, a urządzenie narażone jest na spore obciążenia. Spośród nich wyróżnić można modele kątowe, takie jak wiertarka kątowa Bosch Blue, które ułatwiają wiercenie w trudno dostępnych miejscach. W internetowym sklepie budowlanym StukPuk znajdziesz też wiertarki bez udaru oraz modele z udarem, przykładowo Makita HP2071, a także wiertarki wysokoobrotowe i magnetyczne.

Przy pracach konstrukcyjnych z drewnem niezastąpione okażą się wkrętarki, które poza wkręcaniem i wykręcaniem śrub i wkrętów z powodzeniem można wykorzystać również do wiercenia w miękkich materiałach. Warto zainteresować się wkrętarkami akumulatorowymi, których zasięg nie jest ograniczony przewodem. Jeśli jednak szukasz uniwersalnego elektronarzędzia, zdecyduj się na wiertarko-wkrętarkę, np. akumulatorową wiertarko-wkrętarkę udarową Bosch.

Młotowiertarki – urządzenia do zadań specjalnych

Młotowiertarki okazują się być niezastąpione podczas pracy w twardych materiałach, takich jak kamień, beton, stal czy metal. Umożliwiają tworzenie otworów, ale nie tylko. Modele z opcją kucia, np. młotowiertarka akumulatorowa Makita, nadają się do prac wyburzeniowych, podobnie jak młoty udarowe, takie jak młot udarowo-obrotowy Bosch Green. W sklepie StukPuk znajdziesz też młoty z funkcją dłutownicy umożliwiające sprawne wykonywanie rowków w kamieniu czy cegle. Nasze elektronarzędzia możesz używać we wszystkich miejscach w mieszkaniu i na zewnątrz – młotowiertarki akumulatorowe oraz inne urządzenia zasilane własną baterią nie ograniczają Twoich możliwości.

Akumulatory do wiertarek i wkrętarek

Praca z wiertarką akumulatorową jest wygodna – nie ogranicza Cię przewód podłączający urządzenie do sieci elektrycznej. Jednak w czasie pracy bateria może się wyładować, a Ty będziesz zmuszony przerwać wykonywane zadania. Aby uniknąć komplikacji, wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowe akumulatory do wiertarek i wkrętarek – kiedy jeden się rozładuje, w czasie jego ładowania będziesz mógł użyć drugiego i zapewnić sobie ciągłość pracy. Sprawdź ofertę StukPuk i zaopatrz się w potrzebne Ci elektronarzędzia i akcesoria.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości