30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zamów lub zapytaj:
tel. +48 71 750 60 06

kontakt@stukpuk.pl

Spawarki

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

 1. 18559
  Dostępne
  100 i
  722,92 zł
 2. 37167
  Dostępne
  100 i
  897,26 zł
 3. 37166
  Dostępne
  100 i
  1 035,51 zł
 4. 37165
  Dostępne
  100 i
  689,88 zł

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Spawarki transformatorowe i inwertorowe

Za pomocą spawarki możesz skutecznie i trwale połączyć ze sobą dwa elementy wykonane z różnych materiałów, w tym z blachy i metalu. Jest to urządzenie, z którego skorzystają zarówno amatorzy majsterkowania, jak i profesjonaliści. W asortymencie marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz szeroką ofertę spawarek inwertorowych i spawarek transformatorowych.

Spawarka inwertorowa czy spawarka transformatorowa – którą wybrać?

Spawarka inwertorowa oraz spawarka transformatorowa posiadają to samo zadanie – za ich pomocą można ze sobą trwale łączyć metalowe elementy. Różnią się od siebie jednak pod wieloma względami – spawarka inwertorowa jest mniejsza, a jednocześnie przydaje się w bardziej zaawansowanych pracach spawalniczych. Do rzadkiego stosowania w warunkach garażowych najlepiej sprawdzi się tradycyjna spawarka transformatorowa.

Spawarki transformatorowe

Spawarki transformatorowe to powszechnie wykorzystywane spawarki o szerokim zastosowaniu. Cechuje je stosunkowo niska cena i prosta konstrukcja. Posiadają one jednak duże gabaryty, które mogą stanowić problem podczas przenoszenia, ale zarazem zwiększają odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne – trudniej je bowiem przewrócić czy wygiąć jego ścianki. Spawarka transformatorowa daje użytkownikowi możliwość regulacji natężenia prądu, lecz wymaga zastosowania także generatora energii zapewniającego moc na poziomie do 160 A z zabezpieczeniem 20-25 A.

Spawarki inwertorowe

Spawarki inwertorowe są urządzeniami, w które chętnie zainwestują właściciele profesjonalnych warsztatów. Posiadają one niewielkie rozmiary, a mimo to cechują się znacznie szerszym polem zastosowań od spawarek transformatorowych. Ze względu na małe gabaryty, z łatwością można je przenosić i wykorzystać w pracach na wysokości. Spawarka inwertorowa charakteryzuje się niskim poborem mocy i bardzo silnym spawem. Poszczególne modele posiadają także wiele dodatkowych funkcji oraz zabezpieczeń zwiększających komfort pracy. Z powodu zaawansowania technologicznego może jednak okazać się niełatwa w obsłudze, a jej cena jest wyższa od cen spawarek transformatorowych. Dlatego też polecana jest szczególnie w przypadku częstych prac spawalniczych, a w przydomowych garażach znacznie lepiej sprawdzi się tradycyjna, duża spawarka.

Spawarki w ofercie marketu budowlanego StukPuk.pl

W markecie budowlanym online StukPuk.pl znajdziesz zarówno spawarki inwertorowe, jak i spawarki transformatorowe znanej i cenionej marki Graphite. W naszej ofercie zaopatrzysz się również w akcesoria do spawarek. Sprawdź koniecznie i wybierz model dla siebie!