Zaciski spawalnicze

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

 1. 18552
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 17,39 zł

  Special Price 15,94 zł

 2. 18553
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 21,05 zł

  Special Price 19,30 zł

 3. 18554
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 26,54 zł

  Special Price 24,33 zł

 4. 18555
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 34,77 zł

  Special Price 31,88 zł

 5. 18556
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 40,27 zł

  Special Price 36,91 zł

 6. 18557
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 45,76 zł

  Special Price 41,94 zł

 7. 18558
  Brak i

  Normalna cena: 53,08 zł

  Special Price 48,66 zł

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Zaciski spawalnicze do trwałego łączenia metali

Proste i bardziej zaawansowane prace związane z łączeniem stali lub innych metali wymagają zaopatrzenia się w wysokiej jakości akcesoria spawalnicze. Należą do nich m.in. zaciski spawalnicze podłączane do przewodu masowego urządzenia. Jakie zaciski masowe warto wybrać, aby proces spawania przebiegał szybko i bezpiecznie?

Rodzaje zacisków spawalniczych

Zacisk spawalniczy, nazywany również dociskiem spawalniczym lub zaciskiem masowym, odpowiada za prawidłowe uziemienie elementu w trakcie spawania. W łatwy sposób zamocujesz go do przewodu spawalniczego oraz spawanego materiału. Zaciski spawalnicze występują w dwóch podstawowych rodzajach – kleszczy ułatwiających instalację zacisku na elementach o mniejszej średnicy oraz uchwytu ze śrubą mocującą, która zapewnia dużą stabilność połączenia i odporność na wibracje.

Kleszczowe zaciski spawalnicze do szybkiego montażu

Zaciski spawalnicze przypominające duże zaciski krokodylowe wyposażono w metalowe szczęki oraz wytrzymałą sprężynę, ułatwiające szybkie unieruchomienie elementu na spawanym materiale. W celu zwiększenia przewodności prądu wewnętrzną stronę zacisku pokrywa dodatkowa warstwa miedzi. Zaciski kleszczowe są gotowe do pracy zaraz po podłączeniu kabla masowego spawarki. Umożliwiają komfortowe wykonywanie wszystkich czynności spawalniczych, bez ryzyka nadmiernego nagrzania zacisku lub jego przypadkowego przemieszczenia.

Śrubowe zaciski spawalnicze – bezpieczeństwo połączeń

Zaletą śrubowych zacisków spawalniczych jest możliwość dopasowania siły docisku styku do rodzaju spawanych elementów. Regulacja odbywa się poprzez obracanie specjalnego uchwytu z wytrzymałym gwintem. Rozwiązanie to zapewnia stabilność połączenia nawet w razie wystąpienia wibracji w trakcie spawania. Konstrukcja ścisku śrubowego ułatwia szybkie operowanie nim w takcie różnorodnych prac spawalniczych oraz znacznie podnosi bezpieczeństwo wszystkich czynności.

Jaki zacisk spawalniczy wybrać?

Wybierając zacisk spawalniczy warto zwrócić uwagę jaką maksymalną obciążalność prądową przewidział producent. Przekroczenie tej wartości będzie skutkowało nadmiernym nagrzewaniem zacisku i ryzykiem jego uszkodzenia. Równie ważny jest także przekrój kabla, który będziesz mógł zainstalować. Jeśli planujesz spawanie wielu elementów o niewielkiej średnicy, warto sięgnąć po zaciski kleszczowe, które przyspieszą wszystkie czynności przygotowawcze. Zaciski śrubowe to propozycja dla osób wymagających pewnego mocowania niezależnie od warunków. Wszystkie niezbędne akcesoria spawalnicze znajdziesz w internetowym markecie budowlanym StukPuk!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości