Elektrody rutylowe

Ustaw kierunek malejący

8 produkt(ów)

 1. 18533
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 53,08 zł

  Special Price 48,66 zł

 2. 18534
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 53,08 zł

  Special Price 48,66 zł

 3. 18535
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 57,65 zł

  Special Price 52,85 zł

 4. 18536
  Brak i

  Normalna cena: 13,27 zł

  Special Price 12,16 zł

 5. 18537
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 23,56 zł

  Special Price 21,60 zł

 6. 18538
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 13,27 zł

  Special Price 12,16 zł

 7. 18539
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 16,47 zł

  Special Price 15,10 zł

 8. 18540
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 13,27 zł

  Special Price 12,16 zł

Ustaw kierunek malejący

8 produkt(ów)

Mocne łączenie metali – elektrody rutylowe

Aby trwale zespolić ze sobą elementy metalowe, wykorzystaj elektrodę rutylową. To akcesorium do spawania umożliwi Ci zarówno wykonywanie zawodowej pracy – np. w zakładzie produkującym maszyny, jak i amatorską naprawę ogrodzenia czy realizację projektów DIY. Znajdź odpowiednie elektrody rutylowe w sklepie internetowym StukPuk.

Elektroda rutylowa, czyli jaka?

Ten rodzaj materiału do spawania wyróżnia się tym, że jej metalowy rdzeń jest pokryty specjalną otuliną. Materiałem użytym do jej wykonania jest rutyl – pospolity minerał, który ma kluczowe znaczenie dla trwałości i rodzaju spojenia. Elektrody rutylowe wyglądają jak klasyczny materiał spawalniczy – przypominają druty. Mogą mieć różną grubość, choć generalnie są bardzo cienkie. Ich przekrój nie będzie przekraczał 4 mm. W sklepie internetowym StukPuk możesz zamówić do domu rutylowe elektrody spawalnicze liczone na wagę – paczka zawiera 1 lub 5 kg. Otulina elektrody rutylowej pod wpływem przejścia przez nią prądu o wysokim napięciu oraz zetknięciu z elementem metalowym topi się i w ten sposób zespala dwie powierzchnie.

Do czego wykorzystasz elektrody rutylowe

Ten specjalny rodzaj drutu będzie Ci potrzebny, kiedy zechcesz połączyć metalowe części metodą spawania. Z pewnością przyda Ci się, jeśli jesteś zawodowym spawaczem, ale również majsterkowiczem, który chce naprawić metalowy płot czy elementy samochodu. Za pomocą otulonych elektrod spawalniczych masz szansę zespolić ze sobą nawet cienkie części wykonane z różnego rodzaju metalu. Dostępne tutaj elektrody rutylowe są najbardziej uniwersalne i szeroko stosowane – m.in. dlatego, że umożliwiają spawanie prawie we wszystkich kierunkach i są łatwe w użyciu. Powstała spoina jest gładka, a podczas pracy nie tworzy się zbyt wiele odprysków. Rutylowe elektrody spawalnicze przydadzą się zarówno w czasie konstruowania, jak i naprawiania.

Jakie elektrody spawalnicze wybrać?

Spawanie elektrodami otulonymi to wciąż najpopularniejsza metoda tego rodzaju łączenia metali. Pokryte rutylem druciki spawalnicze wybierz wtedy, gdy zależy Ci, aby spaw był maksymalnie estetyczny, a także zdolny do połączenia nawet bardzo cienkich elementów. Dostępne w internetowym markecie budowlanym StukPuk rutylowe elektrody spawalnicze pochodzą z marki Graphite. Różnią się od siebie średnicą, co umożliwi Ci dobranie modelu odpowiednio dopasowanego do elementów, które chcesz łączyć. Zwróć uwagę również na wagę paczki. W ofercie znajdują się także inne elektrody spawalnicze. Sprawdź!

 

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości