Szlifierki taśmowe

Szlifierki taśmowe Bosch i Makita to najbardziej wydajne tego typu urządzenia. Wysoką wydajność osiągają dzięki zastosowaniu silnika o dużej mocy znamionowej. Wyposażone są w taśmę ścierną, która przesuwa się z prędkością od 200 do 500 m/min, a także w system do odsysania pyłu. Szlifierki MODECO oraz Skil idealnie nadają się do prac przygotowawczych i wykończeniowych na dużych powierzchniach.

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

 1. 3150
  Dostępne
  511,09 zł
 2. 3151
  Dostępne
  621,33 zł
 3. 16051
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 1 014,80 zł

  Special Price 922,55 zł

 4. -22% Szlifierka taśmowa Einhell TC-BS 8038 4466260 Szlifierka taśmowa Einhell TC-BS 8038 4466260
  27758
  Dostępne

  Normalna cena: 233,48 zł

  Special Price 182,40 zł

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Szlifierki taśmowe – do profesjonalnego wykończenia powierzchni

Szlifierka taśmowa to narzędzie, przy pomocy którego wyszlifujesz powierzchnie wykonane z różnych materiałów – np. z metalu czy też z surowego lub lakierowanego drewna. Jeśli chciałbyś wyposażyć swój warsztat w takie urządzenie, zerknij do asortymentu sklepu StukPuk i wybierz jeden ze znajdujących się tam modeli.

Jakie prace wykonasz szlifierką taśmową?

Szlifierka taśmowa nadaje się idealnie do szlifowania gładkich powierzchni na dużym obszarze – mogą to być zarówno metalowe profile montażowe, jak i boazeria ścienna wykonana z drewna. W zależności od wielkości stopy urządzenia możliwe jest wykonywanie prac o różnej precyzji. Mniejsze szlifierki taśmowe o zaawansowanej technice umożliwiają dokładną obróbkę detali i rantów. Te większe sprawdzą się z kolei na dużych, płaskich powierzchniach, choć umożliwiają uzyskanie równie precyzyjnego efektu. Urządzenie pracuje tak dokładnie dzięki temu, że taśma do szlifierki taśmowej porusza się tylko w linii prostej – nie obraca się więc jak w innych elektronarzędziach.

Jakie parametry szlifierki taśmowej wpływają na jej pracę?

Wybierając szlifierkę taśmową, zwróć koniecznie uwagę na szerokość jej powierzchni roboczej. Im szersza taśma szlifierki taśmowej, tym szybciej wykonasz pracę – wraz ze wzrostem szerokości maleje jednak precyzja obróbki. Równie istotna jest także prędkość jej posuwu – im większa, tym wydajniej pracuje narzędzie. Co ważne, szlifierki taśmowe z większą prędkością używa się do obróbki materiałów miękkich, a te wolniejsze do twardego podłoża. Jeśli będziesz korzystać z urządzenia przez dłuższy czas, pomocny może się okazać także system odsysania pyłu, który będzie na bieżąco usuwać osad powstający podczas pracy – takie udogodnienie posiada np. szlifierka taśmowa Makita 9924DB.

Przegląd szlifierek taśmowych z oferty StukPuk

Szlifierki taśmowe z naszego asortymentu można podzielić na akumulatorowe oraz sieciowe. Zależy Ci na tym, by akcesorium było mobilne i niezależne od źródła zasilania? Wybierz model na baterię – np. szlifierkę taśmową Bosch PBS 75AE. Narzędzia elektryczne posiadają z kolei większy zakres mocy. Jeśli więc zamierzasz używać narzędzia w warsztacie lub domu, sięgnij po szlifierkę sieciową. Możesz wybierać spośród wielu modeli o różnych parametrach. Na uwagę zasługuje m.in. szlifierka taśmowa GRAPHITE 59G392, którą wyposażono w pas bezkońcowy, dzięki któremu obróbka jest wydajniejsza. Zapoznaj się też z innymi szlifierkami taśmowymi z asortymentu internetowego marketu budowlanego StukPuk!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości