Szlifierki stołowe

Szlifierki stołowe MODECO oraz Skil Master często nazywane szlifierkami dwutarczowymi to stacjonarne elektronarzędzie idealne do warsztatów i pracy pod dużym obciążeniem. Narzędzia te przeznaczone są do prac profesjonalnych z twardymi i trudnymi w obróbce materiałami. Charakteryzują się dużą mocą i osłonami na kamienie polerskie, co pozwala na ograniczenie rozpraszania się iskier i drobin obrabianych materiałów w pomieszczeniu.

Brak produktów spełniających kryteria.

Szlifierki stołowe – idealne do przydomowego warsztatu

Szlifierka stołowa to urządzenie, przy pomocy którego doskonale poradzisz sobie z oszlifowaniem przeróżnych powierzchni. Chcąc znaleźć takie narzędzie do przydomowego warsztatu, powinieneś zapoznać się z asortymentem StukPuk. Zobacz, jakie szlifierki stacjonarne można tu znaleźć!

Szlifierka stacjonarna a niestacjonarna – różnice

Szlifierka stołowa stanowi narzędzie stworzone do obróbki większych powierzchni. Dzięki zintegrowanemu stojakowi urządzenie zyskało stabilność, dzięki czemu jego ciężar będzie niemalże nieodczuwalny – ułatwi Ci to utrzymanie go w powietrzu przez dłuższy czas. Korzystanie ze szlifierki stacjonarnej pozwala także na zyskanie wyjątkowo precyzyjnego efektu. Narzędzia te zazwyczaj są wyposażone w specjalne prowadnice, dzięki którym tarcza posuwa się po wyznaczonej linii. Na niekorzyść tego urządzenia przemawia jednak jeden szczegół – ciężko jest wyszlifować nim ranty oraz inne trudno dostępne miejsca. Można jednak wykorzystać je do obróbki całego materiału, a brzegi dokończyć standardową, ręczną szlifierką.

Szlifierki stołowe do różnych materiałów

Przy użyciu szlifierki stołowej możesz obrabiać materiały o różnym stopniu twardości – od miękkiego drewna po stal czy inny metal. Kluczową kwestię stanowi tu jednak wybranie właściwej tarczy, która nie tylko sprawnie wyszlifuje podłoże, lecz również dotrze do wszystkich zakamarków. Ważna jest także jej trwałość – najlepsza tarcza szlifierska to taka, która nie stępi się ani nie odkształci po jednym użyciu. Warto jednak już na wstępie zaopatrzyć się w kilka wymiennych elementów, gdyż będą się zużywać w miarę szlifowania.

Jakie szlifierki stołowe znajdziesz w sklepie StukPuk?

Szukasz szlifierki stołowej, która sprawdzi się w przydomowym warsztacie? Sprawdź, jakie modele znajdziesz w asortymencie StukPuk. Oferujemy Ci urządzenia o zróżnicowanych parametrach technicznych, które nadają się do wykonywania najróżniejszych prac – od obróbki zgrubnej po bardziej szczegółową i dokładną. Zobacz np. naszą szlifierkę Modeco MN-93-016, która jest wystarczająca do hobbystycznej obróbki miękkich i półmiękkich materiałów. Proponujemy także sprzęt, który przypadnie do gustu profesjonalistom. Sprawdź szlifierkę stołową Makita GB602W, która jest wyposażona w szereg specjalistycznych technologii, takich jak jednofazowy rozruch kondensatorowy czy obustronna osłona ostrza. Jakie inne urządzenia znajdziesz w sklepie internetowym StukPuk? Zapoznaj się z naszym asortymentem już dziś!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości