Szlifierki proste

Szlifierki proste marek Bosch Blue oraz Makita to elektronarzędzia stosowane do obróbki metali takiej jak szlifowanie, polerowanie, usuwanie zadrapań oraz szczotkowanie. Dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości dowolnej wymiany kamieni polerskich świetnie nadają się do prac precyzyjnych i wszędzie wam, gdzie dostęp jest ograniczony np. w pracach lakierniczych, czy renowacyjnych.

Brak produktów spełniających kryteria.

Poręczne i wielofunkcyjne szlifierki proste

Szlifierki proste to niewielkich rozmiarów ręczne narzędzia elektryczne, posiadające szerokie zastosowanie w warsztacie każdego majsterkowicza. Służą do szlifowania, polerowania, usuwania zadziorów oraz do szczotkowania. Wszystkie te prace możliwe są dzięki mnogości akcesoriów do szlifierek prostych. Narzędzia te znajdziesz w ofercie marketu StukPuk.

Zastosowanie szlifierek prostych

Szlifierki proste są narzędziami, które najczęściej wykorzystuje się do szlifowania trudno dostępnych miejsc oraz przedmiotów o nierównej powierzchni. Dzięki niewielkim rozmiarom szlifierka prosta zapewnia precyzyjną i dokładną pracę. Możliwość ustawienia momentu obrotowego pozwala na szlifowanie niemal każdego rodzaju materiału. Szlifierki proste posiadają zastosowanie w kamieniarstwie, rękodziele, modelarstwie oraz przy odświeżaniu delikatnych antyków, gdzie niezbędna jest wysoka precyzja.

Prace wykonywane za pomocą szlifierki prostej

Szlifierka prosta należy do grupy niezwykle poręcznych narzędzi, których nie powinno zabraknąć w żadnym warsztacie. Korzystają z niej zarówno profesjonaliści, jak i majsterkowicze-amatorzy, którzy pasjonują się rękodziełem oraz modelarstwem. Za pomocą szlifierki prostej można szlifować i polerować wszelkiego rodzaju powierzchnie, także te posiadające wiele zakamarków oraz nierównych linii. Szlifierka prosta doskonale sprawdza się również do usuwania różnego rodzaju zadziorów, odstających drzazg czy zadrapań. Za jej pomocą wyrównasz chropowatą powierzchnię lub – wykorzystując odpowiednią nakładkę – nadasz wybranemu materiałowi matowy szlif.

BHP pracy ze szlifierką prostą

Pracując ze szlifierką prostą, należy przestrzegać pewnych zasad BHP. Podczas korzystania z niej każdorazowo wydziela się pył oraz kurz, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia. Dlatego, kiedy używasz szlifierki prostej, pamiętaj, by zakładać na twarz maseczkę ochronną. Urządzenie, pomimo swojej niewielkiej mocy, podczas pracy wytwarza ciepło – aby uniknąć poparzeń, należy więc ubierać rękawiczki. Bez względu na rodzaj obrabianego materiału warto także zadbać o bezpieczeństwo oczu.

Szlifierki proste w ofercie marketu StukPuk

W bogatej ofercie elektronarzędzi, jakie znajdziesz na StukPuk.pl, dostępnych jest wiele modeli szlifierek elektrycznych w szerokim przedziale cenowym. To, którą wybierzesz, zależy od rodzaju czynności, jakie planujesz wykonywać. Zgromadziliśmy tutaj szlifierki proste przeznaczone do zaawansowanych prac szlifierskich oraz takie, które doskonale sprawdzają się w przydomowym warsztacie. Sprawdź i przekonaj się, jakie mają właściwości.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości