Szlifierki mimośrodowe

Szlifierki Mimośrodowe działają na zasadzie ruchu rotacyjnego i odśrodkowego. Urządzenia Black and Decker i Bosch posiadają wibrującą stopę odpowiedzialną za szlifowanie, która obraca się wokół własnej osi. Makita, MODECO, a także Skil to szlifierki bardzo dokładne, a dzięki niewielkim rozmiarom potrafią dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Charakteryzują się także dużą wydajnością ścierną przy obróbce wstępnej. Swoje zastosowanie znajdują w pracach przygotowawczych i wykończeniowych.

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

 1. 3102
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 227,59 zł

  Special Price 173,41 zł

 2. 3103
  Dostępne
  432,34 zł
 3. 3104
  Dostępne
  511,09 zł
 4. 27756
  Dostępne

  Normalna cena: 163,18 zł

  Special Price 127,48 zł

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Szlifierki mimośrodowe – precyzyjna obróbka w Twoim zasięgu

Jeśli jesteś na etapie wyposażania swojego przydomowego warsztatu, koniecznie zaopatrz się w szlifierkę mimośrodową. Dzięki temu elektronarzędziu usprawnisz hobbystyczne majsterkowanie oraz wykonywanie rozmaitych konstrukcji użytkowych. Do czego służy szlifierka mimośrodowa i jaki model wybrać? Sprawdź dostępne możliwości w internetowym sklepie StukPuk!

Do czego służy szlifierka mimośrodowa?

Szlifierkę mimośrodową, spośród innych modeli szlifierek, wyróżnia przede wszystkim sposób jej działania. Połączenie ruchu oscylacyjnego i obrotowego pozwala bowiem na efektywne oraz wyjątkowo estetyczne efekty pracy. Szlif uzyskiwany przy użyciu tego elektronarzędzia nazywany jest zacierającym, ponieważ rysy powstające na podłożach przy ruchu oscylacyjnym są zacierane poprzez ruch obrotowy – takim sposobem można wygładzić wybrane powierzchnie niemal idealnie. Szlifierki mimośrodowe doskonale nadają się więc do precyzyjnego szlifowania, ale również sprawdzają się przy zdzieraniu powłok malarskich czy szlifowaniu zgrubnym. Doskonale dopasowują się do kształtów podłoży, na których pracują, przez co uważane są za najbardziej uniwersalne szlifierki dostępne na rynku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki mimośrodowej?

Podczas kupowania szlifierki mimośrodowej sprawdź najważniejsze parametry urządzenia. Istotna będzie moc elektronarzędzia – w naszej ofercie znajdziesz szlifierki mimośrodowe o mocy od 240 do nawet 1500 W, choć do domowych zastosowań w zupełności wystarczająca będzie moc ok. 400 W. Ważna jest również średnica tarczy – im większa, tym szybciej będziesz w stanie wykonać zaplanowane zadania, lecz do wygładzania mniejszych przedmiotów przydatne są także nieco mniejsze tarcze. Efektywne szlifowanie zapewniają również liczba oscylacji oraz mimośrodowość urządzenia – staraj się wybierać szlifierki mimośrodowe o wyższych wartościach tych parametrów. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje elektronarzędzia, takie jak wybór wstępnej szybkości obrotowej czy też system odsysania pyłu.

Szlifierki mimośrodowe w ofercie sklepu StukPuk

Do sporadycznych prac w przydomowym warsztacie odpowiednim wyborem będzie szlifierka mimośrodowa 240W GRAPHITE 59G343 – wyposażona w worek na pył zapewni sprawne i wygodne wygładzanie powierzchni. Szlifierka mimośrodowa PEX 400 AE Bosch z linii zielonej zapewnia natomiast bezpyłową pracę oraz możliwość wyboru prędkości obrotowej. To urządzenie polecane jest majsterkowiczom częściej korzystającym z tego typu elektronarzędzi. Natomiast szlifierka mimośrodowa GBR 15 CAG 1500 W Bosch Blue to produkt dla wymagających użytkowników, liczących na najwyższą funkcjonalność stosowanego sprzętu. Znajdziesz tu także wiele innych modeli szlifierek mimośrodowych i z łatwością dopasujesz je do własnych potrzeb.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości