Mieszarki

Mieszarki takich producentów jak Bosch Blue, DeWalt, MODECO, czy Skil to urządzenia przeznaczone specjalnie do mieszania farb, zapraw, tynków i klejów. Dzięki dużej mocy i ergonomicznym kształtom skutecznie ułatwiają i przyspieszają prace przygotowawcze. Bardzo często mają także możliwość regulacji prędkości mieszania i wyposażane są w przełącznik umożliwiający blokadę włącznika tak, by urządzenie mogło pracować bez operatora.

Brak produktów spełniających kryteria.

Mieszarki elektryczne do szybkiego przygotowania zapraw, farb i klejów

Przyspiesz prace wykończeniowe z wydajnymi mieszarkami o dużej wytrzymałości. Dzięki nim z łatwością wymieszasz farby, zaprawy, tynki i kleje, a ergonomiczny kształt i wydajny system odprowadzania ciepła zapewni Ci wysoki komfort i bezpieczeństwo wszystkich czynności. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz elektryczne mieszadła do zapraw uznanych producentów, w tym m.in. Graphite, Bosh oraz Makita o mocy od 170 W do nawet 1800 W. Dzięki kompatybilności z wieloma akcesoriami mieszającymi sprawdzą się zarówno na średnich i dużych placach budowy, jak i w domowym remoncie.

Zastosowanie mieszarek elektrycznych

Mieszarki elektryczne to urządzenia wyposażone w silnik obrotowy, otwór z systemem do montażu narzędzi oraz wygodną rękojeść, która pozwala na trzymanie maszyny oburącz. Umożliwiają one podłączenie mieszadła oraz rozdrobnienie i dokładne wymieszanie kleju, lakieru, farby lub betonu, dzięki czemu zaprawa ma zawsze jednolitą konsystencję. Nie ma zatem ryzyka, że w materiale budowlanym powstaną grudki czy pęcherzyki powietrza, które mogą utrudniać uzyskanie zadowalających rezultatów prac remontowych.

Mieszarka elektryczna czy wiertarka z mieszadłem?

Mieszarki do zapraw oferują znacznie większą wygodę pracy niż posługiwanie się zwykłą wiertarką ręczną z mieszadłem. Silnik o dużej mocy pozwala jednorazowo wymieszać więcej zaprawy oraz ułatwia miksowanie mas i zapraw o rożnej lepkości bez ryzyka, że elektronarzędzie ulegnie przegrzaniu.

Mieszarki elektryczne do zapraw zachowują przy tym mobilność – posiadają długi przewód zasilający lub wbudowany akumulator – co zapewnia swobodę ruchów i łatwy transport. Zaletą mieszarek elektrycznych jest również powolny start silnika, który zabezpiecza przed nagłym rozpryskiwaniem się mieszanego materiału.

Mieszarki o podwyższonej ilości wrzecion

System mocowania mieszadeł do różnych zastosowań pozwala na szybkie podłączenie do mieszarki elektrycznej wielu akcesoriów. Możesz skorzystać ze śmigieł równoległych lub nadających masie kierunek z dołu do góry lub z góry do dołu. Istnieją również mieszadła elektryczne wyposażone w podwójny uchwyt na mieszadła, np. Graphite 58G788. Dzięki synchronizacji wrzecion rozwiązanie to zapewnia większą powierzchnię mieszania oraz możliwość miksowania nawet gęstej masy o pojemności sięgającej nawet 160 litrów.

Jak wybrać mieszarkę elektryczną?

Przy wyborze mieszarki elektrycznej warto zwrócić uwagę na moc silnika, ergonomię urządzenia oraz wytrzymałość użytych materiałów. Mocny napęd pozwoli jednorazowo wymieszać więcej zaprawy, a dodatkowa regulacja obrotów wrzeciona ułatwi dopasowanie szybkości mieszania do rodzaju zaprawy. Przydatna może okazać się również odporna na uderzenia i uszkodzenia rękojeść.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości