Wiertła do szkła

Brak produktów spełniających kryteria.

Wiertła do szkła i glazury

Chcąc wywiercić otwór w wybranym materiale, należy zwrócić uwagę nie tylko na moc używanego elektronarzędzia, ale także na właściwy dobór samego wiertła. To głównie od tego drobnego elementu zależy, czy uda Ci się przewiercić przez twarde podłoże lub nie uszkodzić jego delikatnej powierzchni. W asortymencie sklepu StukPuk przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór specjalistycznych wierteł do szkła.

Wiertło do szkła – kiedy się przyda i czemu warto po nie sięgnąć?

Wiercąc otwory w szklanych powierzchniach za pomocą uniwersalnych wierteł do betonu, bardzo łatwo możesz doprowadzić do uszkodzenia delikatnego materiału. Sięgając po stożkowate wiertło do szkła zmniejszysz to ryzyko do minimum. Specyficzna budowa wiertła do szkła sprawia, że nie wbija się ono od razu w materiał, a podczas pracy wytwarza się mniejsza ilość drgań. Pozwala to na uzyskanie gładszego otworu i niweluje powstawanie pęknięć dookoła niego. Wiertło do szkła może być także używane jako wiertło do glazury. Wykorzystasz je między innymi podczas wieszania półek w łazience wyłożonej kafelkami.

Jak wiercić w szkle, by nie uszkodzić jego powierzchni?

Jeśli nie masz wprawy w wierceniu w tak delikatnym materiale jak szkło, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kilka rozmiarów wierteł do szkła. Wykonując głęboki otwór warto bowiem stopniować średnicę używanego akcesorium – pracę rozpocząć od wiertła o małej średnicy, a następnie poszerzać otwór szerszym wiertłem stożkowym. Dzięki temu zyskasz większą kontrolę nad elektronarzędziem, niż kiedy będziesz próbował przebić się jednorazowo pojedynczym elementem. Chociaż wiertło do szkła jest łagodne i jego użycie minimalizuje ryzyko pękania powierzchni, pamiętaj, by – przynajmniej na początku pracy – używać niskich obrotów w wiertarce. Ważne jest, żeby w pierwszej fazie wiercenia zwrócić szczególną uwagę na przesuwanie się wiertła na często śliskim materiale.

Wiercenie w szkle przytwierdzonym do ściany

Kiedy chcesz wykonać otwór w szkle lub glazurze przyklejonej do ściany, również powinieneś stosować wiertło do szkła. Kiedy już przebijesz się przez pierwszą, delikatną warstwę, możesz wymienić je na wiertło uniwersalne, by za jego pomocą kontynuować wiercenie w gipsie lub betonie znajdującym się pod kafelkiem czy lustrem. Pamiętaj jednak, aby w takiej sytuacji zrezygnować z użycia udaru – nadmiar intensywnych drgań może przyczynić się do pękania delikatnego materiału wierzchniego.

Wiertła do szkła w ofercie StukPuk.pl

W asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór wierteł do szkła o wielu rozmiarach. Produkty takich marek jak Modeco czy Graphite z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i przydadzą się podczas niejednego remontu. Sprawdź już teraz!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości