Wiertła do drewna

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

 1. 5095
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 2,78 zł

  Special Price 2,31 zł

 2. 5096
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 3,09 zł

  Special Price 2,57 zł

 3. 5097
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 4,14 zł

  Special Price 2,13 zł

 4. 5098
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 4,71 zł

  Special Price 3,23 zł

 5. 5102
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 23,85 zł

  Special Price 12,36 zł

 6. -46% BOSCH Wiertło Środkowiec 32x90mm 2608597611
  22723
  Dostępne

  Normalna cena: 120,17 zł

  Special Price 65,92 zł

 7. -37% WIERTLO DO DREWNA Z PILOTEM DeWalt FI 20MM DEWALT DT4520-QZ
  22989
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 17,91 zł

  Special Price 11,46 zł

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Wiertła do drewna

Wiertła to jedne z podstawowych narzędzi w każdym warsztacie. Są powszechnie wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. Ponieważ nie istnieje prawdziwie uniwersalne wiertło, którym można wykonywać prace w każdym rodzaju materiału, konieczne jest posiadanie co najmniej kilku wierteł. W tej kategorii zebraliśmy dla Ciebie bogatą ofertę specjalistycznych wierteł do drewna.

Dlaczego potrzebujesz wiertła do drewna

Prowadząc gospodarstwo domowe i dbając o jego pełną funkcjonalność oraz walory estetyczne, zapewne często sięgasz po wiertarkę. Do takiego prostego zadania, jakim jest wkręcenie śruby w drewnianą półkę, niezbędne będzie wiertło do drewna. Materiał ten posiada bowiem specyficzną strukturę, którą bardzo łatwo uszkodzić, przewiercając popularnym wiertłem do metalu. W wielu przypadkach takich zniszczeń nie zauważysz gołym okiem, jednak wraz z upływem czasu mogą one znacząco wpłynąć na ogólną kondycję danego elementu. Nie wybierając wiertła do drewna, ryzykujesz także ślizganie się czubka wiertarki po powierzchni obrabianego przedmiotu, co może doprowadzić do powstania na nim nieestetycznych zarysowań, które będą szczególnie widoczne na ciemnym drewnie.

Różne rodzaje wierteł do drewna

Podobnie jak w przypadku wierteł do betonu i metalu, wśród wierteł do drewna również wyróżniamy kilka rodzajów. Są to wiertła kręte, płaskie oraz spiralne. Każde z nich pełni nieco inną funkcję i posiada odrębne zastosowanie. Kręte wiertła do drewna należą do najpopularniejszych elementów, które służą do wykonywania precyzyjnych, lecz niewielkich otworów. Wiertła płaskie, czyli tak zwane wiertła łopatkowe czy piórkowe, przydają się z kolei podczas wiercenia otworów o dużej średnicy. Największą precyzję pracy zapewniają natomiast spiralne wiertła do drewna. Wyposażone są one w stożek centrujący, dzięki któremu wiertło niemal samodzielnie wchodzi w materiał bez konieczności użycia dużego nacisku. Przyczynia się to do jeszcze większego zminimalizowania ryzyka uszkodzenia powierzchni.

Jak działa wiertło do drewna

Wierteł do drewna używa się tak samo, jak standardowych wierteł do metalu oraz do betonu. Elementy te znacząco różnią się jedynie wyglądem oraz sposobem wchodzenia w materiał. Niektóre z wierteł do drewna posiadają specjalne ostrza mające za zadanie zapobiegać przesuwaniu się narzędzia po powierzchni deski czy przy natrafieniu na twardy sęk. Otwór wykonany za pomocą wiertła do drewna jest doskonale okrągły i gładki, co jest kolejną zaletą stosowania tego elementu do obróbki naturalnych surowców – dzięki temu można bowiem zminimalizować ryzyko wbicia się drzazgi. Jeśli zatem chcesz, aby wyposażenie Twojej skrzynki na narzędzia cechowało się uniwersalnością, wyposaż ją w wiertła do drewna już dziś!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości