Szczotki węglowe

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -31% Szczotki węglowe GTX do modelu 59G343 GRAPHITE K/59G343-4
  21001
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 7,98 zł

  Special Price 5,55 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Szczotki węglowe do elektronarzędzi

Szczotka węglowa to niewielkie akcesorium, którego zastosowanie warunkuje prawidłowe działanie wielu elektronarzędzi. Element ten dość szybko się zużywa i wymaga wymiany – warto więc zawsze mieć pod ręką zapas. Zobacz, jakie modele szczotek grafitowych znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Szczotki grafitowe – do czego służą?

Szczotka węglowa to nic innego, jak pewnego rodzaju kontakt elektryczny łączący 2 lub więcej ruchomych części elektronarzędzia. Zastosowanie tego akcesorium zapobiega tarciu pomiędzy tymi elementami, przedłużając tym samym żywotność całego urządzenia. Prąd  elektryczny dopływa do szczotki i dopiero stąd dociera – w postaci drobnych iskierek – do głównego mechanizmu elektronarzędzia. Dlaczego konieczne jest wymienianie szczotek grafitowych co pewien czas? Elementy te chronią przed tarciem mechanizmu urządzenia, w efekcie takiego zastosowania jednak same ulegają powolnemu starciu i trzeba je wymienić na nowe. Szczotki węglowe są wykorzystywane w niemalże wszystkich maszynach przemysłowych, elektronarzędziach warsztatowych, sprzętach AGD i akcesoriach samochodowych, takich jak np. rozruszniki czy alternatory.

Z jakiego materiału wykonane są szczotki węglowe?

W zależności od wymagań technicznych urządzenia docelowego, szczotki węglowe mogą być wykonywane ze stopów metali lub z pewnego rodzaju grafitu. Do najczęściej wykorzystywanych należą akcesoria wytworzone z elektrografitu, metalografitu, grafitu nasyconego żywicą oraz węgla twardego. Dlaczego wybór szczotki z właściwego materiału jest tak istotny? To od niego zależy, czy element będzie mógł pracować z komutatorem, czy z pierścieniami ślizgowymi. Można zatem powiedzieć, że jest to główne kryterium, zgodnie z którym dobiera się szczotki grafitowe do konkretnych urządzeń.

Jakie szczotki do elektronarzędzi znajdziesz w StukPuk?

Jeśli szukasz szczotek grafitowych do swoich narzędzi, koniecznie zapoznaj się z tym, co oferuje Ci internetowy market budowlany StukPuk. W naszym sklepie znajdziesz szereg funkcjonalnych szczotek przeznaczonych do konkretnych elektronarzędzi. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki dokładny model urządzenia, by znaleźć szczotkę węglową przeznaczoną właśnie do niego. Nie musisz więc martwić się tym, że wybierzesz akcesorium o niewłaściwych parametrach technicznych. Oferowane przez nas szczotki grafitowe są wykonane z trwałych materiałów, więc z pewnością posłużą Ci przez długi czas. Zobacz, jakie szczotki znajdziesz w asortymencie StukPuk i wybierz tę, która perfekcyjnie uzupełni Twoje elektronarzędzie!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości