Siatka ścierna

Brak produktów spełniających kryteria.

Siatka ścierna do skutecznego szlifowania

Siatka ścierna to jeden z podstawowych materiałów ściernych i bardziej wytrzymała alternatywa dla tradycyjnego papieru ściernego. Za jej pomocą szybko i skutecznie wygładzisz różnego rodzaju materiały — dotrzesz gładź, gips czy inne zaprawy tynkarskie. Sprawdź, jakie siatki ścierne przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie i wybierz produkt odpowiednio dopasowany do planowanego zastosowania.

Siatka ścierna — dobra alternatywa dla papieru ściernego

Siatka ścierna jest bardziej wytrzymała niż papier ścierny i stanowi dla niego świetną alternatywę. Sprawdzi się doskonale podczas prac remontowych oraz wykończeniowych, a także przy hobbystycznym majsterkowaniu lub pracach artystycznych.

Siatki ścierne posiadają wiele zalet, dzięki którym praca z nimi jest bardziej wydajna niż w przypadku papierów ściernych. Po pierwsze, większość siatek do szlifowania to materiały dwustronne. Gdy jedna strona się zużyje, możesz użyć jeszcze drugiej, co znacznie przedłuża użytkowanie. Kolejną ważną cechą jest specyficzna struktura siatki, która pozwala na zbieranie się w wolnych przestrzeniach ścieranego materiału. Zalegającego w siatce ściernej pyłu można pozbyć się w prosty sposób; w przypadku papieru ściernego dochodzi do jego zapchania, co grozić może zarysowaniem obrabianej powierzchni. Jeśli używasz siatki razem z urządzeniem ściernym, pył może być również automatycznie odprowadzany.

Siatki ścierne o różnej granulacji

Wybierając siatkę ścierną, należy sprawdzić jej granulację. Weź pod uwagę rodzaj wyrównywanej powierzchni oraz efekt, jaki chcesz osiągnąć. W przypadku nierównych i silnie porowatych powierzchni najlepiej sprawdzą się siatki o grubym ziarnie np. 40, 100 czy 150. Do tworzenia idealnie gładkich powierzchni przydadzą się te o drobniejszym ziarnie, czyli granulacji powyżej 180.

Różne parametry siatek do szlifowania

W naszym sklepie przygotowaliśmy dla Ciebie bogaty wybór siatek do szlifowania gładzi i innych materiałów od takich marek, jak Graphite, Modeco czy Topex. Możesz wybierać spośród wysokiej jakości produktów o granulacji w zakresie od 36 do 220, co stwarza szerokie możliwości zastosowania. Dostępne są opakowania zawierające po 5, 10 czy 50 sztuk o wielu wymiarach.

Znajdziesz u nas siatki ścierne oraz płótna ścierne w arkuszach, pocięte w różnej wielkości prostokątne paski. Sprawdzą się one doskonale podczas ręcznego szlifowania — możesz użyć ich w połączeniu z wygodną pacą. Siatki ścierne stosować można również jako akcesoria do elektronarzędzi. Z myślą o użytkownikach popularnych i wygodnych w obsłudze szlifierek wysięgnikowych (tzw. żyrafy) przygotowaliśmy także okrągłe siatki ścierne na rzep.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości