Ściernice listkowe

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

 1. -33% Ściernica listkowa talerzowa o średnicy 115 mm gramaturze 40 wypukła marki Modeco MN-68-811
  5209
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 6,70 zł

  Special Price 4,51 zł

 2. 5210
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,37 zł

  Special Price 5,10 zł

 3. -20% Ściernica listkowa talerzowa o średnicy 115 mm gramaturze 80 wypukła marki Modeco MN-68-813 OUTLET
  5211
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,28 zł

  Special Price 5,03 zł

 4. 5212
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,03 zł

  Special Price 4,55 zł

 5. 5213
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,70 zł

  Special Price 5,10 zł

 6. 5214
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 7,29 zł

  Special Price 5,81 zł

 7. -38% Ściernica listkowa talerzowa o średnicy 125 mm gramaturze 60 wypukła marki Modeco MN-68-822 Ściernica listkowa talerzowa o średnicy 125 mm gramaturze 60 wypukła marki Modeco MN-68-822
  5215
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 8,99 zł

  Special Price 5,58 zł

 8. 5216
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,70 zł

  Special Price 5,58 zł

 9. 5217
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 7,29 zł

  Special Price 5,83 zł

 10. 5218
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,70 zł

  Special Price 5,58 zł

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

Ściernice listkowe do zdzierania i szlifowania powierzchni

Tarcze listkowe przydają się w czasie wykonywania szeregu prac związanych ze szlifowaniem i wygładzaniem obiektów wykonanych ze stali, aluminium, drewna i plastiku. Sprawdź, jakie są rodzaje ściernic lamelowych i wybierz odpowiedni model.

Wykorzystanie ściernic listkowych

Ściernice listkowe, zwane również tarczami listkowymi oraz ściernicami lamelowymi, to nowoczesne narzędzia przejmujące funkcje tarcz do szlifowania z elektrokorundu i krążków z płótna ściernego. Wykorzystasz je do przeprowadzenia różnorodnych prac w obrębie gospodarstwa domowego i nie tylko. Za pomocą ściernic lamelowych usuniesz z powierzchni starą farbę lub rdzę. Wygładzisz nimi szwy spawalnicze oraz oszlifujesz wybrane elementy. Ściernice listkowe posłużą Ci do pracy ze stalą zwykłą, nierdzewną i węglową, a także aluminium, drewnem oraz plastikiem.

Tarcze listkowe – rodzaje

Z uwagi na budowę wyróżnia się trzy rodzaje ściernic lamelowych. Tarcze listkowe trzpieniowe to ściernice o listkach ściernych rozłożonych promieniście wokół osi trzpienia mocującego. Nadają się do szlifowania przedmiotów o niejednorodnym kształcie, wnętrz różnorodnych obiektów oraz miejsc trudno dostępnych. Ich listki idealnie dopasowują się do obiektu, który szlifujesz. Zamontujesz je na szlifierce, wiertarce oraz giętkim wałku. Kolejny rodzaj to ściernice lamelowe nasadzane, które polecane są do prac wykończeniowych, np. wygładzania powierzchni lub przygotowywania jej do dalszej obróbki. Trzeci rodzaj tarcz listkowych to ściernice listkowe talerzowe o równomiernym, wachlarzowym rozstawie listków ściernych u podstawy talerza. Tarcze są doskonałe do obróbki zgrubnej. Idealnie wygładzają, pozostawiając powierzchnię chropowatą w nieznacznym stopniu.

Cechy ściernic listkowych

Ściernice lamelowe są lekkie i poręczne. Nie wymagają używania dużej siły, dzięki czemu można pracować nimi bez przestojów przez długi czas. Ponadto skracają czas prac remontowych, ponieważ jednocześnie wykonują dwa rodzaje zadań: zdzierają niedoskonałości pozostałe na powierzchni oraz szlifują ją. Z uwagi na płaską budowę ściernic listkowych istnieje niewielkie ryzyko wykonania niezamierzonych i nazbyt głębokich nacięć na materiale, a tym samym uszkodzenia go. Dzięki warstwowej konstrukcji zapewniają jednakową moc szlifowania przez cały czas pracy.

Ściernice lamelowe – modele

W naszej ofercie znajdziesz wygodne i charakteryzujące się największą precyzją szlifowania ściernice lamelowe talerzowe wypukłe o różnej gramaturze. Przeznaczone są do prac wykonywanych z użyciem drewna i stali. Dzięki promienistemu ułożeniu listków wykonanych z płótna ściernego sprawdzą się lepiej od tarcz listkowych trzpieniowych oraz ściernic lamelowych nasadzanych. Listki są przytwierdzone do talerza z włókna szklanego lub tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Są trwałe i posłużą Ci podczas wykonywania szeregu prac. Obejrzyj poszczególne modele i zadecyduj, który pomoże Ci wykonać zadanie szybko, wygodnie i bez konieczności dokonywania poprawek.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random