Dłuta

Brak produktów spełniających kryteria.

Dłuta – idealne uzupełnienie każdego elektronarzędzia

Twoje elektronarzędzia staną się w pełni sprawne tylko wtedy, gdy wyposażysz je w odpowiednie akcesoria – takie jak np. dłuta. Szukasz takich elementów? Sprawdź ofertę dłut do elektronarzędzi, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepie internetowym StukPuk!

Dłuta do elektronarzędzi – gdzie je zastosujesz i jak wybrać właściwe?

Dłuta to niewielkie akcesoria, które są przeznaczone do obróbki skrawaniem. Najczęściej sięgniesz po nie podczas kucia dość twardych materiałów, takich jak beton, cegła, terakota czy gres. Łącząc wiertarkę z takim elementem, wykonasz tę czynność znacznie szybciej niż w przypadku ręcznego skuwania – potrzebujesz też do tego znacznie mniejszej siły.

Wybierając dłuto do elektronarzędzi, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego je wykonano. Ze względu na pracę na twardym podłożu, powinno być wyprodukowane z trwałego materiału, które nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne – np. ze stali chromowo-wanadowej.

Jakie rodzaje dłut można wyróżnić?

Na rynku możesz spotkać się z różnymi rodzajami dłut do wiertarki. Jednym z najczęściej stosowanych jest dłuto płaskie, które posiada szeroką powierzchnię skuwającą. Jego przeciwieństwem jest z kolei dłuto szpicak, które posiada wąskie, ostre zakończenie. Takie akcesorium sprawdzi się chociażby podczas szybkiego skuwania twardego podłoża na niewielkim obszarze. Przydatnym elementem jest również dłuto do rowkowania, przy użyciu którego sprawnie wykonasz równą bruzdę w cegle lub betonie. Możesz też sięgnąć po bardziej specjalistyczne dłuta do elektronarzędzi – takie jak np. groszkownik, czyli akcesorium z kilkunastoma zębami, które nadaje się do wyrównywania betonowego podłoża.

Dłuta do elektronarzędzi dostępne na StukPuk.pl

Asortyment sklepu internetowego StukPuk obejmuje szereg dłut do elektronarzędzi o najróżniejszych końcówkach roboczych. Zobacz np. dłuto szpicak Graphite 57H556, które posiada zaostrzony koniec – posłuży Ci doskonale do wykonania wąskich rowków w obrabianej powierzchni. Jeśli chcesz skuć większą powierzchnię, możesz sięgnąć po dłuto Graphite hex, które posiada wyjątkowo szeroką część roboczą. Do Twojej dyspozycji są również praktyczne zestawy z kilkoma dłutami w różnych rozmiarach – wykorzystasz je do bardziej zaawansowanych prac. Koniecznie sprawdź również pozostałą ofertę internetowego marketu budowlanego StukPuk. Proponujemy Ci mnóstwo dłut do elektronarzędzi, spośród których z łatwością wybierzesz to, które sprawdzi się w Twoim warsztacie!

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości