Wkręty fosfatowane do profili stalowych

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

 1. -47% Wkręty fosfatowane 3,5x55mm do montażu płyt G-K do profili stalowych, opakowanie 100 szt KOELNER B-FS3555
  3824
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 5,97 zł

  Special Price 3,21 zł

 2. -35% Wkręty fosfatowane 3,5x45mm do montażu płyt G-K do profili stalowych, opakowanie 500 szt KOELNER FS-3545
  3804
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 17,04 zł

  Special Price 11,09 zł

 3. 3823
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,20 zł

  Special Price 3,30 zł

 4. 3821
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 6,35 zł

  Special Price 3,30 zł

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Wybór wkrętów fosfatowanych do profili stalowych

Podczas prac w warsztacie, wykańczania mieszkania czy wykonywania rozmaitych remontów potrzebne Ci będą różne rodzaje złączy. Dzięki nim będziesz mógł stawiać stabilne konstrukcje różnego typu. Jednymi z nich są wkręty fosfatowane – sprawdź, do czego służą i jaki ich wybór znajdziesz w ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk!

Do czego służą wkręty fosfatowane?

Wkręty fosfatowane przez swoją budowę doskonale nadają się do montażu płyt gipsowo-kartonowych do profili metalowych. W związku z tym wykorzystuje się je głównie do wykańczania ścian oraz tworzenia ścianek działowych. Są także przydatne przy zabudowywaniu sufitów i wykonywaniu sufitów podwieszanych. Unika się raczej stosowania ich w połączeniu z drewnem, ponieważ fosfatowana powłoka mogłaby zaplamić niektóre jego gatunki.

Charakterystyka wkrętów fosfatowanych

Fosfatyzacja, zwana też fosforanowaniem, jest procesem polegającym na zanurzeniu wkrętów do roztworów fosforanów cynku, żelaza, magnezu i kwasu fosforowego. Elementy takie zyskują matową, szarą barwę, ale też znacząco podnoszą się ich właściwości wytrzymałościowe. Przede wszystkim stają się w bardzo wysokim stopniu odporne na szkodliwe działanie wilgoci, więc można z powodzeniem stosować je w miejscach, w których istnieje prawdopodobieństwo na częsty kontakt z wodą.

Ponadto powłoka fosforanowa jest niewrażliwa na działanie wysokich temperatur, a pokryte nią wkręty cechuje mniejszy współczynnik tarcia – oznacza to, że ich wkręcanie jest o wiele łatwiejsze, niż w przypadku standardowych wkrętów. Wkręty fosfatowane nie odbijają refleksów świetlnych, więc nie wyróżniają się na konstrukcjach. Dodatkowo ich powłoka stanowi dobry podkład dla farb i lakierów, a zatem z powodzeniem można je pomalować na dowolny kolor.

Wkręty fosfatowane na stronie StukPuk.pl

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór wkrętów fosfatowanych marki Koelner przeznaczonych do mocowania płyt g-k do stalowych profili. Spośród nich wybierzesz modele o interesującej Cię długości. Przygotowaliśmy opakowania, w których znajduje się różna liczba wkrętów fosfatowanych – możesz zakupić 100, 120, 200, 250, 500, a nawet 1000 sztuk elementów, w zależności od swoich potrzeb. Rozpocznij wykańczanie mieszkania od zakupu odpowiednich złączy – w naszej ofercie znajdziesz także inne rodzaje wkrętów, śrub czy gwoździ, a także szeroki wybór narzędzi służących do ich montażu. Zamów online potrzebne Ci produkty, a dostarczymy je do Twojego mieszkania!

 

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random