Śruby Parasol

Śruby kotwiące Parasol Koelner przeznaczone są szczególnie do mocowania wszelkich elementów do płyt gipsowo-kartonowych oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z materiałami posiadającymi puste przestrzenie jak np. pustaki powietrzne. Śruby Parasol wykonane są ze stali ocynkowanej i posiadają gwint metryczny.

Brak produktów spełniających kryteria.

Mocowania do suchej zabudowy – śruby metalowe typu „Parasol”

Elementy suchej zabudowy są powszechnie wykorzystywane do tworzenia fantazyjnych aranżacji wnętrz oraz szybkiej i wygodnej budowy ścian działowych czy sufitów podwieszanych. Płyty gipsowo-kartonowe wymagają jednak specjalnego rodzaju łączników, które będą w stanie przenosić ciężar konstrukcji oraz wieszanych dekoracji czy mebli. Odpowiednim rodzajem łącznika są kołki motylkowe.

Jak działa śruba typu „Parasol”?

Kołki motylkowe, nazywane śrubą parasolową lub wkrętem motylkowym, to łączniki specjalnego przeznaczenia. Są one niezastąpioną pomocą w montażu płyt gipsowo-kartonowych, sklejki, OSB czy płyt pilśniowych oraz wieszania na nich obrazów lub mebli. Korpus wkrętu posiada ruchomy klin, który rozkłada się przy dokręcaniu, zapewniając solidne oparcie dla elementów o zróżnicowanej wadze.

Zalety stosowania kołków motylkowych

Wkręty motylkowe zapewniają trwałe mocowanie w suchej zabudowie bez ryzyka pęknięcia płyt gipsowo-kartonowych, które są zdolne do utrzymania elementów o wadze nawet do 50 kilogramów. W ofercie sklepu StukPuk znajdziesz kołki typu „Parasol” z długim gwintowanym prętem, które umożliwią Ci montaż w bardzo grubych podłożach. Są one również przystosowane do mocowania elementów w sytuacji, gdy za płytami znajdują się pustki przestrzenne. Śruby parasolowe zakończone są często praktycznym hakiem, który ułatwi dokręcanie oraz wieszanie dekoracji. 

Wytrzymałe wkręty motylkowe do wielu zastosowań

Śruby metalowe motylkowe doskonale nadają się do wieszania konstrukcji pod sufitem. Duży klin unieruchomi łącznik, zabezpieczając go przed przypadkowym wysunięciem. W razie potrzeby kołek motylkowy można w łatwy sposób zdemontować oraz użyć go ponownie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość instalacji łącznika w kilku warstwach płyt gipsowo-kartonowych czy sklejek, co pozwoli zwiększyć wytrzymałość całej konstrukcji.

Kołki motylkowe odporne na korozję

Wybierając kotwę motylkową, zwróć uwagę, czy została ona pokryta warstwą ochronną zapobiegającą powstawaniu korozji. Producenci płyt często stosują w tym celu cynk lub chrom, które zabezpieczają przed wpływem wilgoci i wody. Śruby kotwiące do suchej zabudowy będziesz mógł wtedy wykorzystać również w kuchni oraz w łazience.

Jak zamontować kołek motylkowy?

Instalacja łącznika jest prosta i nie sprawia większych trudności. Wystarczy, że wcześniej wykonasz otwór w płycie gipsowo-kartonowej umożliwiający swobodne wprowadzenie kołka motylkowego. Jego zablokowanie odbywa się poprzez dokręcenie śruby kluczem, śrubokrętem, a nawet dłonią do czasu pojawienia się oporu.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random