Kołki i kotwy stalowe do suchej zabudowy

Kołki i kotwy stalowe to elementy niezbędne do zamocowania suchej zabudowy. Za ich pomocą w bezpieczny i trwały sposób zamontujesz sufit podwieszany, zabudujesz nieestetyczne elementy konstrukcyjne czy postawisz ściankę działową.

Kołki stalowe do sufitów podwieszanych

Kołki stalowe wbijane znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim podczas montażu lekkich sufitów podwieszanych bądź elementów ścian kartonowo-gipsowych. Pomogą Ci również ukryć nieestetyczne elementy konstrukcji budowlanej czy zabudować skosy na poddaszu. Niektóre modele nadają się też do użycia przy instalacji sufitów kasetonowych, systemów wentylacyjnych, rurowych i instalacyjnych, a także metalowych profili dachowych oraz stalowych taśm perforowanych.

Kołek stalowy wbijany jest wyjątkowo prosty w użyciu. Wystarczy umieścić jego trzon przez element mocowany w wywierconym na odpowiednią głębokość otworze, a następnie wbić trzpień za pomocą młotka. Dobrze wbity trzpień powinien zrównać się z kołnierzem kołka. Dobicie stalowego klina pozwala uzyskać pożądany rozpór w podłożu, a co za ty idzie — solidne mocowanie.

W naszej ofercie znajdziesz kołki rozprężne stalowe w wymiarach 6x40 mm oraz 6x65 mm, w opakowaniach zawierających 4 lub 100 sztuk. Ich specyficzna budowa gwarantuje wysoką nośność oraz trwałość konstrukcji, a także bezpieczną eksploatację. Nasze kołki rozporowe stalowe wykonane są ze stali ocynkowanej galwanicznie, odpornej na działalnie ognia. Możesz stosować je na podłożu betonowym oraz z cegły ceramicznej pełnej.

Kotwy stalowe do zawieszeń

Nasz market budowlany Stuk-Puk oferuje także kotwy metalowe rozprężne z hakiem marki Koelner o długości 40 i 50 mm, przeznaczone do otworów o średnicy wiercenia 6 lub 8 mm.

Te praktyczne łączniki przydadzą Ci się do wieszania elementów wykończeniowych oraz mocowania elementów wymagających odporności ogniowej. Kotwy rozprężne stalowe sprawdzą się w takich podłożach jak beton niezarysowany, cegła ceramiczna pełna oraz skała.

Kołek stalowy, kotwa i inne zamocowania

Wśród kołków i kotew stalowych do suchej zabudowy wymienić można też takie łączniki jak kotwy opaskowe sufitowe oraz tuleje mosiężne z hakiem.

Za pomocą solidnych metalowych łączników dostępnych w naszym sklepie z powodzeniem zamontujesz ściankę działową lub sufit podwieszany. Kołki i kotwy marki Koelner pomogą Ci w szybkiej zmianie wystroju czy wykończeniu wnętrza. Dzięki wielu dostępnym modelem o różnych wymiarach z powodzeniem znajdziesz produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb.  

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości