30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zamów lub zapytaj:
tel. +48 71 750 60 06

kontakt@stukpuk.pl

Kołki Driva

Ten typ kołków dzieli się na metalowe i plastikowe (z tworzywa). Ich zastosowaniem jest mocowanie lekkich elementów suchej zabudowy, montaż puszek elektrycznych, czy listew drewnianych, montaż lekkich ram obrazów. Kołki Koelner te doskonale sprawdzają się przy pracy w płycie gipsowo-kartonowej. Szeroko stosowane są w przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Ustaw kierunek malejący

8 produkt(ów)

  1. 3780
    Dostępne
    44,99 zł
  2. 3782
    Dostępne
    52,74 zł
  3. 3781
    Dostępne
    45,52 zł
  4. 3784
    Dostępne
    4,42 zł
  5. 3779
    Dostępne
    2 i
    38,10 zł
  6. 3778
    Dostępne
    18,25 zł
  7. 3783
    Dostępne
    2,98 zł
  8. 3777
    Dostępne
    6 i
    10,24 zł

Ustaw kierunek malejący

8 produkt(ów)

Kołki Driva do stabilnego montażu w płytach gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe pozwalają na uzyskanie idealnie gładkich ścian, przyspieszając wiele prac wykończeniowych. Struktura płyty pozwala na montaż drewnianych listew, lekkich obrazów i innych elementów dekoracji. Służą do tego metalowe lub plastikowe kołki do regipsów typu Driva, zapewniające stabilność łączenia bez ryzyka uszkodzenia ściany.

Specjalne kołki do płyt gipsowo-kartonowych

Zalety płyt g-k doceniają przede wszystkim osoby, które pragną w szybki i łatwy sposób uzyskać estetyczne wnętrze o gładkich, równych ścianach. Ich montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi oraz nie generuje takich zanieczyszczeń jak inne metody budowania ścianek działowych czy licowania ścian. Równie łatwa jest instalacja rozmaitych elementów wykończeniowych, która wymaga jednak wykorzystania kołków do płyt gipsowych Driva. Specjalny ślimakowy kształt kołka zabezpiecza go przed przypadkowym wysunięciem się ze ściany na skutek obciążenia.

Jakie elementy wyposażenia powiesisz przy użyciu kołków Driva?

Plastikowe i metalowe kołki do płyt gipsowo-kartonowych typu Driva pozwalają trwale przykręcić do ściany lekkie elementy suchej zabudowy – listwy, profile wzmacniające i narożniki budowlane – jak również puszki elektryczne, drewniane listwy wykończeniowe, lekkie półki czy ramy obrazów. Są w stanie utrzymać przedmioty ważące nawet kilkadziesiąt kilogramów, w tym lampy, wieszaki czy urządzenia elektryczne. Z montażem kołków do regipsów poradzą sobie nie tylko profesjonaliści, ale i wszyscy domowi majsterkowicze.

Czy kołki Driva są bezpieczne dla ściany?

Nawet najlżejszy przedmiot może powodować przemieszanie się gwoździ lub standardowych wkrętów w płycie gipsowo-kartonowej, prowadząc do jej pęknięcia lub rozerwania, a w rezultacie kolejnego remontu. Sytuacja ta nie ma miejsca w przypadku kołków Driva. Ścięte, ostro zakończone gwinty zapewniają pewne i bezpieczne zamocowanie. Nie ma też konieczności rezerwowania dużej przestrzeni z tyłu płyty.

Montaż kołków do regipsów – wszystko w zestawie

Instalacja kołka Driva zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy w tym celu wywiercić w płycie g-k otwór o identycznej średnicy co sam kołek oraz przykręcić go przy pomocy śrubokrętu lub wkrętarki. Ułatwiają to zwłaszcza praktyczne narzędzia do osadzania kołków, które często znajdziesz w zestawie oraz kołki samowiercące, np. KOELNER DRA-03.