Zamocowania suchej zabudowy – niezbędne elementy

Jeśli przygotowujesz się do wykańczania mieszkania, koniecznie zaopatrz się w zamocowania suchej zabudowy. Wszystkie niezbędne elementy znajdziesz w ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk.pl. Zobacz nasz asortyment i wybierz potrzebne Ci akcesoria.

Czym jest sucha zabudowa?

Wykańczanie budynków mieszkalnych i użytkowych wiąże się z koniecznością wykonania suchej zabudowy – mianem tym określa się wszystkie sposoby na montaż bez konieczności mieszania  i stosowania zapraw, betonu czy tynków. Do suchej zabudowy służą zatem elementy mocowane mechanicznie, za pomocą których można skutecznie przytwierdzać wszelkiego rodzaju płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, z tworzyw sztucznych, jak panele czy styropiany, ale również deski i wyroby drewnopodobne. Szeroką ofertę zamocowań suchej zabudowy zgromadziliśmy w naszym asortymencie – sprawdź, jakie akcesoria masz do wyboru.

Śruby, kołki i wkręty

Do zamocowań suchej zabudowy zaliczamy wszelkiego rodzaju kołki, wkręty i śruby, dzięki którym możemy uzyskać stabilne łączenia bez konieczności stosowania wiązań chemicznych. Do nich zaliczają się kołki szybkiego montażu, które wbija się w przygotowane nylonowe koszulki w otworach, co znacznie skraca czas pracy. Nadają się do mocowania listew przypodłogowych, łat drewnianych, opasek kablowych do różnego rodzaju podłoża. Kołki Driva z kolei przeznaczone są do lekkich elementów suchej zabudowy oraz montażu puszek elektrycznych czy drewnianych listew – świetnie współpracują też z płytami gipsowo-kartonowymi. Kołki i kotwy stalowe to natomiast łączenia do montażu w cegłach, betonie i kamieniu, które jednocześnie gwarantują wysoką ognioodporność.

Spośród innych mocowań możemy wyróżnić śruby Molly przeznaczone do zadań specjalnych – nadają się zarówno do montażu lekkich, jak i ciężkich elementów suchej zabudowy. Śruby typu parasol to doskonałe łączenie do podłoży pustych, takich jak cegły dziurawki oraz pustaki – dzięki nim zyskasz możliwość przytwierdzania elementów do każdego podłoża. Za pomocą śrub Jola skutecznie przymocujesz rozmaite akcesoria do takich podłoży, jak płyty g-k, pilśniowe, wiórowe czy sklejki – rozprężna budowa tych elementów zapewni odpowiednią stabilność takich konstrukcji. Zaopatrz się także we wkręty fosfatowane do mocowania łat drewnianych czy profili stalowych. Z takim zestawem śrub, kołków i wkrętów będziesz gotowy do prac w swoim mieszkaniu.

Sufity podwieszane

W tym dziale dostępne są także wszelkie akcesoria umożliwiające wykonanie sufitu podwieszanego. Skorzystaj z wieszaków kątowych, prętów mocujących, uchwytów elastycznych czy też wieszaków kotwowych, płaskich i bezpośrednich. Produkty marki Koelner gwarantują doskonałe efekty wykonanych połączeń i ich trwałość na długi czas. Zamów potrzebne Ci przedmioty online, a dostarczymy je do Twojego mieszkania!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości