Kotwy do ościeżnic

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -60% Kotwa rozprężna do montażu ościeżnic 10 x 112 mm, opakowanie 4 szt KOELNER B-O-10112 Kotwa rozprężna do montażu ościeżnic 10 x 112 mm, opakowanie 4 szt KOELNER B-O-10112
  3671
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 4,97 zł

  Special Price 1,99 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Stalowe kotwy rozprężne do montażu ościeżnic

Drzwi i okna zabezpieczają pomieszczenia przed dostępem niepowołanych osób oraz wpływem czynników zewnętrznych, jak śnieg, deszcz, niska lub wysoka temperatura. Aby zapewniały trwałość, należy zastosować wytrzymałe mocowania. Do montażu ram okiennych i drzwi wykorzystaj metalowe kotwy do ościeżnic z wytrzymałą tuleją rozprężną. Zobacz, jaki mamy wybór!

Kotwa do ościeżnic – wygodny montaż futryn

Zadaniem kotew do ram i ościeżnic jest unieruchomienie instalowanych elementów oraz trwałe połączenie ich ze ścianą, podłogą lub sufitem. Z tego powodu łączniki tego rodzaju posiadają długi kołnierz ze sztywnego metalu, ułatwiający montaż przelotowy i nie powodujący odkształceń ościeżnicy. Są to idealne narzędzia do montażu ościeżnic z zachowaniem odstępu od różnorodnych płaszczyzn budowlanych.

Jak działa kotwa do drzwi i okien?

Kotwa do ościeżnic to kotwa mechaniczna wykonana ze stali zabezpieczonej specjalną cynkową powłoką ochronną. Dzięki temu łączniki te są w stanie przenosić duże obciążenia bez ryzyka, że woda lub wilgoć wnikną do wnętrza kotwy powodując jej rdzewienie. Kotwy do futryn składają się z kołnierza oraz śruby z gwintem zakończonej stożkiem rozpierającym. Dokręcanie kotwy za pomocą śrubokręta powoduje rozszerzenie kołnierza w otworze montażowym i trwałe zaklinowanie elementu.

Montaż drzwi i okien w wielu materiałach budowlanych

Z pomocą kotew do ościeżnic zamocujesz nowe drzwi i okna w różnorodnych materiałach pełnych, w tym w betonie, kamieniu naturalnym, cegle pełnej lub kratówce oraz murze z pustaków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kotwy do futryn używać w przypadku elementów z tworzyw sztucznych, aluminium i drewna, a także do montażu listew.

Jak zamontować drzwi i okna przy pomocy kotew rozprężnych?

Kotwy do ościeżnic zamontujesz w podobny sposób, jak inne łączniki przelotowe. Nie wymagają one również specjalistycznych narzędzi montażowych. Wystarczy że wywiercisz otwór przez element mocowany, wprowadzisz w niego kotwę, dobijając ją młotkiem oraz dokręcisz łeb łącznika przy użyciu śrubokręta. Prawidłowo zainstalowana kotwa unieruchomi ramę okna lub drzwi, co dodatkowo zasygnalizuje opór w trakcie dokręcania. W sklepie internetowym z materiałami budowlanymi StukPuk znajdziesz wytrzymałe kotwy do ościeżnic marki Koelner o długości 72-182 mm. Z ich pomocą trwale zamocujesz swoje okna, drzwi oraz inne elementy w sposób umożliwiający ich długie i bezproblemowe użytkowanie. Zobacz nasz asortyment i wybierz coś dla siebie!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości