Wkręty z łbem sześciokątnym DIN571

Brak produktów spełniających kryteria.

Wkręty do zespalania elementów budowlanych

Podczas wielu prac stolarskich oraz remontowych w skrzynce na narzędzia każdego majsterkowicza nie może zabraknąć specjalistycznych wkrętów. Dzięki nim połączysz ze sobą drewniane elementy, a także zmontujesz meble. W asortymencie sklepu online StukPuk.pl znajdziesz bogaty wybór wkrętów o różnych rozmiarach.

Wkręty do drewna

Tego rodzaju wkręty przeznaczone są do łączenia drewnianych elementów, a także mogą być używane do przytwierdzenia innego rodzaju materiałów, na przykład zawiasów. Chętnie wykorzystuje się je w przemyśle meblarskim, ale także pełnią praktyczną funkcje w gospodarstwie domowym podczas remontu. Różnią się od siebie łbem, typem gwintowania, rozmiarem oraz końcówką.

Dzięki zaawansowanej konstrukcji wkręty do drewna bez trudu złączysz z miękkimi, a także grubymi materiałami, zwiększając wytrzymałość mocowania. Za ich pomocą możesz zawiesić ciężki grzejnik lub zespolić nogi z blatem drewnianego stołu. Wkręty z łbem sześciokątnym przydadzą Ci się też podczas montowania mebli do mieszkania. Dzięki nim zamocujesz elementy wykonane ze stali oraz PCV do podłoży drewnianych.

Budowa wkrętu z łbem sześciokątnym

Wkręty do drewna wytworzone zostały z ocynkowanego, hartowanego metalu. Cechują się wysoką wytrzymałością mocowania. Są również odporne na czynniki zewnętrzne i rdzewienie, co zapewnia im dłuższą żywotność. Jedną z charakterystycznych cech wkrętów z łbem sześciokątnym jest skok gwintu, który jest znacznie wyższy niż we wkrętach do metalu. Na jego kształt ma wpływ także grubość rdzenia oraz większa powierzchnia. Dzięki temu wkręcanie w grubsze, a także miękkie, drewniane materiały jest łatwiejsze. Tego typu gwint w wkrętach do drewna zapewnia konstrukcji stabilne i trwałe mocowanie.

Jeśli chodzi o wymiary produktów, to określa się je dwoma wartościami. Jedną z nich jest średnica zewnętrzna gwintu. Drugą stanowi długość wkrętu, którą mierzy się od końca gwintu do powierzchni drewna i zależy ona także od rodzaju łba. Aby prawidłowo dokręcić wkręt, konieczne będzie użycie klucza lub końcówki nasadowej. Przy pomocy wkrętarki lub wiertarko-wkrętarki w szybki sposób przymocujesz wkręty do drewnianych powierzchni.

Wkręty do drewna w markecie budowlanym StukPuk.pl

Wśród wielu przydatnych narzędzi budowlanych, w ofercie internetowego sklepu StukPuk.pl, znajdziesz specjalistyczne wkręty do drewna. Dostępne produkty różnią się od siebie średnicą gwintu oraz długością, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do pracy, jaką chcesz wykonać. Zapoznaj się z asortymentem sklepu i wybierz elementy, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości