30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zamów lub zapytaj:
tel. +48 71 750 60 06

kontakt@stukpuk.pl

Wkręty farmerskie z podkładką

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

 1. 4004
  Dostępne
  21,00 zł
 2. 4005
  Dostępne
  25,35 zł
 3. 4007
  Dostępne
  24,00 zł
 4. 4008
  Dostępne
  24,00 zł
 5. 4010
  Dostępne
  24,00 zł
 6. 4011
  Dostępne
  24,00 zł
 7. 4012
  Dostępne
  24,00 zł
 8. 4013
  Dostępne
  24,00 zł
 9. 4009
  Dostępne
  24,00 zł

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

Wytrzymałe wkręty farmerskie z gumowaną podkładką

Montaż szyn, prowadnic i innych metalowych elementów w drewnie wymaga wkrętów o specjalnej konstrukcji. Wykorzystasz w tym celu wkręty farmerskie zakończone samowiercącym trzonkiem. Umożliwią Ci one łatwe nagwintowanie elementu oraz trwałe przymocowanie go do mebli, belek lub płyt wiórowych. W sklepie StukPuk znajdziesz praktyczne wkręty farmerskie do metalu w wielu rozmiarach i z sześciokątnym łbem.

Wkręty farmerskie o wysokiej szczelności połączeń

Mocowanie profilowanych konstrukcji metalowych do drewna jest zadaniem wymagającym łączników zdolnych penetrować twarde i miękkie materiały. Wykorzystanie w tym celu zwykłych wkrętów do drewna mogłoby uszkodzić blachę, doprowadzając do jej odkształcenia. Takie połączenie nie zapewniałoby wytrzymałości konstrukcji oraz utrudniałoby precyzyjne ustawienie wszystkich elementów. Z tego powodu wkręty farmerskie wyposażone zostały w specjalny gwint do szybkiego rozwiercania oraz podkładkę z elastycznej gumy, która pozwala unieruchomić konstrukcję i uodpornić ją na wstrząsy i wibracje.

Wkręty farmerskie z powłoką ochronną

Śruby farmerskie wykonuje się z wytrzymałej stali pokrytej powłoką ochronną z warstwy ocynku. Jest to rozwiązanie przydatne w budownictwie, gdyż zabezpiecza łączniki przed korozją. Nie ma zatem ryzyka, że łącznik ulegnie zniszczeniu w wyniku kontaktu z wilgocią lub wodą. Dzięki temu nawet długie użytkowanie wkrętów farmerskich na zewnątrz budynków nie wpłynie na ich zdolność do przenoszenia znacznych obciążeń.

Wkręty samowiercące do wygodnego montażu

Wkręty farmerskie do metalu to modele samowiercące. Oznacza to, że wcześniejsze przygotowanie otworów montażowych w drewnie i montowanych elementach nie jest konieczne. Wkręt farmerski do metalu jest w stanie rozwiercić oraz nagwintować blachę o grubości nawet 2,5 mm. Znacznie przyspiesza to wszystkie czynności montażowe, gdyż są to rozwiązania kompatybilne również z wkrętarkami sprzęgłowymi o obrotach 1600-2000 obr/min.

Jak zamontować wkręt farmerski?

W celu założenia wkrętu farmerskiego wystarczy przyłożyć metalowy profil do drewnianego wspornika oraz przewiercić go w wyznaczonym miejscu za pomocą łącznika samowiercącego. Użyj w tym celu wkrętarki lub klucza sześciokątnego. Wkręt zostanie automatycznie zablokowany przez kołnierz z gumowym ogranicznikiem. Wytrzymały łeb ochroni przed przypadkowym zerwaniem wkrętu, a pogłębiony gwint o dużym skoku trwale zaklinuje się w drewnie. Wkręty farmerskie z kolorowymi łbami znajdziesz w sklepie z materiałami budowlanymi StukPuk.