Wkręty farmerskie z podkładką

Brak produktów spełniających kryteria.

Wytrzymałe wkręty farmerskie z gumowaną podkładką

Montaż szyn, prowadnic i innych metalowych elementów w drewnie wymaga wkrętów o specjalnej konstrukcji. Wykorzystasz w tym celu wkręty farmerskie zakończone samowiercącym trzonkiem. Umożliwią Ci one łatwe nagwintowanie elementu oraz trwałe przymocowanie go do mebli, belek lub płyt wiórowych. W sklepie StukPuk znajdziesz praktyczne wkręty farmerskie do metalu w wielu rozmiarach i z sześciokątnym łbem.

Wkręty farmerskie o wysokiej szczelności połączeń

Mocowanie profilowanych konstrukcji metalowych do drewna jest zadaniem wymagającym łączników zdolnych penetrować twarde i miękkie materiały. Wykorzystanie w tym celu zwykłych wkrętów do drewna mogłoby uszkodzić blachę, doprowadzając do jej odkształcenia. Takie połączenie nie zapewniałoby wytrzymałości konstrukcji oraz utrudniałoby precyzyjne ustawienie wszystkich elementów. Z tego powodu wkręty farmerskie wyposażone zostały w specjalny gwint do szybkiego rozwiercania oraz podkładkę z elastycznej gumy, która pozwala unieruchomić konstrukcję i uodpornić ją na wstrząsy i wibracje.

Wkręty farmerskie z powłoką ochronną

Śruby farmerskie wykonuje się z wytrzymałej stali pokrytej powłoką ochronną z warstwy ocynku. Jest to rozwiązanie przydatne w budownictwie, gdyż zabezpiecza łączniki przed korozją. Nie ma zatem ryzyka, że łącznik ulegnie zniszczeniu w wyniku kontaktu z wilgocią lub wodą. Dzięki temu nawet długie użytkowanie wkrętów farmerskich na zewnątrz budynków nie wpłynie na ich zdolność do przenoszenia znacznych obciążeń.

Wkręty samowiercące do wygodnego montażu

Wkręty farmerskie do metalu to modele samowiercące. Oznacza to, że wcześniejsze przygotowanie otworów montażowych w drewnie i montowanych elementach nie jest konieczne. Wkręt farmerski do metalu jest w stanie rozwiercić oraz nagwintować blachę o grubości nawet 2,5 mm. Znacznie przyspiesza to wszystkie czynności montażowe, gdyż są to rozwiązania kompatybilne również z wkrętarkami sprzęgłowymi o obrotach 1600-2000 obr/min.

Jak zamontować wkręt farmerski?

W celu założenia wkrętu farmerskiego wystarczy przyłożyć metalowy profil do drewnianego wspornika oraz przewiercić go w wyznaczonym miejscu za pomocą łącznika samowiercącego. Użyj w tym celu wkrętarki lub klucza sześciokątnego. Wkręt zostanie automatycznie zablokowany przez kołnierz z gumowym ogranicznikiem. Wytrzymały łeb ochroni przed przypadkowym zerwaniem wkrętu, a pogłębiony gwint o dużym skoku trwale zaklinuje się w drewnie. Wkręty farmerskie z kolorowymi łbami znajdziesz w sklepie z materiałami budowlanymi StukPuk.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości