Śruby

Śruba Koelner z gwintem ocynkowanym i sześciokątnym łbem służą do mocowania dwóch elementów. Zbudowane są z nierdzewnej stali węglowej (w dodatku kwasoodpornej), co pozwala stosować je w różnych miejscach nawet narażonych na korozję czy warunki atmosferyczne. Stosowana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Brak produktów spełniających kryteria.

Śruby do pewnego mocowania

Zastosowanie śrub to najpopularniejszy i najbardziej powszechny sposób mocowania dwóch różnych elementów. Stosuje się je praktycznie wszędzie – począwszy od małych przedmiotów codziennego użytku, przez pojazdy, na dużych konstrukcjach kończąc. Nic dziwnego, ponieważ śruby to solidny i łatwy w użyciu produkt, który daje wiele możliwości względem łączenia niezależnie od materiałów, z jakimi pracujesz.

Śruby w budowlanym markecie internetowym StukPuk.pl

Śruby można podzielić przede wszystkim ze względu na gwint, jakiego użyto podczas ich produkcji. Istotne są również długość i średnica, a także rodzaj łba. Mimo tego, że jest to podział umowny, a nazwy pochodzą z języka potocznego, to zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje gwintów: calowy i metryczny. Różnica pomiędzy nimi tkwi w jednostkach, w jakich podawana jest średnica gwintu. Mogą to być cale lub centymetry.

Solidne śruby wykonane są ze stali nierdzewnej, co czyni je odpornymi na korozję i szkodliwe działanie innych czynników atmosferycznych. Często są również kwasoodporne. Dodatkową zaletą będzie ocynkowany gwint na całości trzpienia. Oprócz tego rozróżnia się również śruby z pełnym gwintem i sześciokątnym łbem, śruby z niepełnym gwintem i sześciokątnym łbem oraz śruby imbusowe.

Szerokie zastosowanie śrub

Śruby nierdzewne możesz spotkać praktycznie wszędzie. Wykorzystywane są do produkcji urządzeń codziennego użytku, sprzętów RTV i AGD, a także w przemyśle, przy produkcji samochodów, rowerów i innych pojazdów. Śruby są nieocenioną pomocą podczas prac remontowo-budowlanych i stanowią obowiązkowe wyposażenie każdego majsterkowicza bez względu na to, czy jest on profesjonalistą, czy amatorem.

Z pewnością będziesz miał z nimi do czynienia podczas prac w garażu, ogrodzie, wymianie hydrauliki czy instalacji gazowej. Co najważniejsze, śruby nierdzewne są odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, a to oznacza, że z powodzeniem możesz stosować je na otwartych przestrzeniach, gdzie narażone są na działanie sił natury.

Sprawdź śruby dostępne w markecie budowlanym online StukPuk.pl i wybierz odpowiedni produkt do pracy!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości