Podkładki – elementy zapewniające trwałość połączeń gwintowych

Jeśli planujesz tworzyć połączenia gwintowe w stali lub drewnie, poza wkrętami potrzebne Ci będą podkładki. Właściwy model dopasujesz do charakteru połączenia. Podkładki mogą zapobiegać drganiom, ale i zwiększać odległość pomiędzy gwintem a materiałem.

Podkładki – do czego służą?

Podkładki to elementy pomocnicze przeznaczone do stosowania w połączeniach śrubowych. Są warstwą pośredniczącą między nakrętką a materiałem – najczęściej stalą bądź drewnem. Ich funkcjami są poprawa trwałości połączeń, zwiększenie powierzchni nacisku śruby na materiał oraz ochrona materiału przed uszkodzeniami: zarysowaniem, pęknięciem. Podkładki dobiera się do przeprowadzanych prac z uwzględnieniem ich rozmiaru oraz kształtu – występują w wielu wariantach.

Rodzaje podkładek do połączeń śrubowych

Podkładki dzielą się na różne rodzaje, z których można wyróżnić m.in. podkładki zgrubne. Cechują je okrągły kształt oraz większa grubość niż w przypadku modeli standardowych. Użyjesz ich do połączeń, w których będzie wymagane zachowanie większej odległości między materiałem a śrubą. Podkładki sprężyste są najlepsze do połączeń, w których może dojść do samoistnego odkręcenia się śruby. Dzięki konstrukcji podkładka ta dopasowuje się do gwintu i zwiększa izolację pomiędzy połączeniem a materiałem. Sprawdza się tam, gdzie występują drgania, ale również w zmocowaniach kinkietów, lamp wiszących czy świeczników. Podkładki zwykłe są uniwersalne, a więc mają największy wachlarz zastosowań.

Podkładki do połączeń gwintowych

Dostępne w ofercie sklepu StukPuk, wykonane ze stali nierdzewnej podkładki, to trwałe elementy niezbędne do tworzenia połączeń gwintowych. Są to połączenia rozłączne śrubowe, ale także wkrętowe. Tu również podkładki stanowią element pośredniczący pomiędzy wkrętem a materiałem. Zapewniają skuteczność i trwałość połączeń. Powinny odznaczać się jak najwyższą wartością siły dociskowej, ale jednocześnie pozwalać na łatwy demontaż. Podkładki wyrównujące dodatkowo przyczyniają się do wyrównania pochylenia łączonego elementu.

Podkładki w sklepie internetowym StukPuk

Jeśli planujesz wykonywać połączenia gwintowe wkrętowe i śrubowe, w naszym asortymencie znajdziesz standardowe podkładki DIN 125 oraz modele alternatywne: sprężyste DIN 9021 i zgrubne DIN 127B. Elementy różnią się średnicami: wewnętrzną i zewnętrzną – dopasujesz je do śrub bądź wkrętów. Przydadzą Ci się np. podczas tworzenia trwałych połączeń w konstrukcjach drewnianych. Ponieważ podkładki cechuje ocynkowana galwanicznie powierzchnia, są wytrzymałe i w pełni odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne – możesz je zastosować także na zewnątrz budynku. Elementy dostaniesz w opakowaniach zbiorczych po 10 kg, dzięki czemu starczą Ci na długo. Przejrzyj ofertę sklepu StukPuk i wybierz odpowiednie modele oraz wielkości podkładek, by wykonać prace szybko i uzyskać oczekiwany efekt.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości