DIN6334 (nakrętka przedłużana)

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

  1. 4038
    Dostępne
    8,06 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Nakrętki przedłużane do prętów gwintowanych

Nakrętki to niezastąpione akcesorium do śrub, za pomocą których chcesz połączyć ze sobą dwa przedmioty. Istnieją jednak różne rodzaje nakrętek, a każdy z nich posiada nieco inne zastosowanie. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę nakrętek przedłużanych DIN 6334.

Nakrętki przedłużane – do czego służą?

Nakrętki przedłużane, czy też inaczej nakrętki DIN 6334, posiadają sześciokątny kształt i – jak sama ich nazwa wskazuje – są dłuższe niż standardowe nakrętki do śrub. Stosuje się je do łączenia dwóch odcinków prętów gwintowanych wykorzystywanych w budowie ram, kratownic i różnego rodzaju zbrojeń. Nakrętki przedłużane wykonuje się głównie z ocynkowanej stali, co sprawia, że są to elementy wysoce odporne na korozję. Występują również w wielu rozmiarach. Wybór wielkości nakrętki przedłużanej zależy od szerokości łączonych prętów. Należy ją także wziąć pod uwagę, dobierając odpowiedni klucz do przykręcania DIN 6334.

Różne rodzaje i typy nakrętek

Choć nakrętki są niemal nieodłącznym elementem śrub, w sprzedaży można znaleźć je jako osobne produkty. Każda nakrętka, podobnie jak śruba, którą ma przytwierdzać, posiada gwint umożliwiający trwałe i mocne połączenie. Wśród najbardziej popularnych nakrętek sześciokątnych wyróżniamy między innymi nakrętki niskie, nakrętki wysokie i nakrętki przedłużane. Jeśli elementy posiadają otwór na wylot, mówimy o nakrętkach otwartych, a te jednostronne nazywamy nakrętkami kołpakowymi lub ślepymi. Dostępne są także nakrętki kwadratowe, pazurkowe i skrzydełkowe.

Jak wybrać odpowiednią nakrętkę przedłużaną?

Szczegółowe opisy nakrętek zawierają informację o normie produktu, jego wymiarze oraz klasie. Przedstawione są za pomocą symboli i skrótów, które mogą okazać się trudne do rozszyfrowania. Tym, na co przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nakrętki przedłużanej, jest jej szerokość – na opakowaniu będzie oznaczona za pomocą wielkiej litery M. Możesz zatem spotkać się z nakrętkami przedłużanymi M8, M10, M12, M16 itd. Drugim ważnym parametrem jest długość nakrętki. Znaczenie ma również informacja o rozmiarze klucza, którym będzie przykręcana – warto sprawdzić, czy posiadasz odpowiedni w swoim warsztacie.

Nakrętki przedłużane w ofercie sklepu StukPuk

W asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór nakrętek przedłużanych DIN 6334. Są to produkty znanej i cenionej w branży marki Koelner. Każdy element wykonany został z niskowęglowej stali ocynkowanej elektrolitycznie. Nakrętki przedłużane z naszej oferty dostępne są w kilku wariantach wymiarowych. Sprawdź koniecznie!