DIN6334 (nakrętka przedłużana)

Brak produktów spełniających kryteria.

Nakrętki przedłużane do prętów gwintowanych

Nakrętki to niezastąpione akcesorium do śrub, za pomocą których chcesz połączyć ze sobą dwa przedmioty. Istnieją jednak różne rodzaje nakrętek, a każdy z nich posiada nieco inne zastosowanie. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę nakrętek przedłużanych DIN 6334.

Nakrętki przedłużane – do czego służą?

Nakrętki przedłużane, czy też inaczej nakrętki DIN 6334, posiadają sześciokątny kształt i – jak sama ich nazwa wskazuje – są dłuższe niż standardowe nakrętki do śrub. Stosuje się je do łączenia dwóch odcinków prętów gwintowanych wykorzystywanych w budowie ram, kratownic i różnego rodzaju zbrojeń. Nakrętki przedłużane wykonuje się głównie z ocynkowanej stali, co sprawia, że są to elementy wysoce odporne na korozję. Występują również w wielu rozmiarach. Wybór wielkości nakrętki przedłużanej zależy od szerokości łączonych prętów. Należy ją także wziąć pod uwagę, dobierając odpowiedni klucz do przykręcania DIN 6334.

Różne rodzaje i typy nakrętek

Choć nakrętki są niemal nieodłącznym elementem śrub, w sprzedaży można znaleźć je jako osobne produkty. Każda nakrętka, podobnie jak śruba, którą ma przytwierdzać, posiada gwint umożliwiający trwałe i mocne połączenie. Wśród najbardziej popularnych nakrętek sześciokątnych wyróżniamy między innymi nakrętki niskie, nakrętki wysokie i nakrętki przedłużane. Jeśli elementy posiadają otwór na wylot, mówimy o nakrętkach otwartych, a te jednostronne nazywamy nakrętkami kołpakowymi lub ślepymi. Dostępne są także nakrętki kwadratowe, pazurkowe i skrzydełkowe.

Jak wybrać odpowiednią nakrętkę przedłużaną?

Szczegółowe opisy nakrętek zawierają informację o normie produktu, jego wymiarze oraz klasie. Przedstawione są za pomocą symboli i skrótów, które mogą okazać się trudne do rozszyfrowania. Tym, na co przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nakrętki przedłużanej, jest jej szerokość – na opakowaniu będzie oznaczona za pomocą wielkiej litery M. Możesz zatem spotkać się z nakrętkami przedłużanymi M8, M10, M12, M16 itd. Drugim ważnym parametrem jest długość nakrętki. Znaczenie ma również informacja o rozmiarze klucza, którym będzie przykręcana – warto sprawdzić, czy posiadasz odpowiedni w swoim warsztacie.

Nakrętki przedłużane w ofercie sklepu StukPuk

W asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz szeroki wybór nakrętek przedłużanych DIN 6334. Są to produkty znanej i cenionej w branży marki Koelner. Każdy element wykonany został z niskowęglowej stali ocynkowanej elektrolitycznie. Nakrętki przedłużane z naszej oferty dostępne są w kilku wariantach wymiarowych. Sprawdź koniecznie!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random