Nakrętki sześciokątne i przedłużane

Potrzebujesz coś trwale przykręcić i chcesz mieć pewność, że śruba nie obluzuje się? Do tego celu będziesz potrzebować nakrętki. Szeroki wybór nakrętek sześciokątnych oraz nakrętek przedłużanych znajdziesz w markecie budowlanym online StukPuk.pl!

Nakrętka jako akcesorium do śruby

Nakrętki są elementami występującymi wraz ze śrubami. Dzięki nim masz możliwość złączenia ze sobą dwóch przedmiotów, takich jak drewniane czy metalowe płyty w trwały i stabilny sposób. Nakrętkę nakłada się na śrubę od strony jej końcówki. Za sprawą przyciskania elementów z dwóch stron przez nakrętkę oraz głowę śruby, zespolenie pozostaje mocne i wytrzymałe.

Jak wyglądają nakrętki i jakie są ich rodzaje?

Nakrętki dostępne są w formie wielokątnych pierścieni z gwintem. To dzięki temu elementowi można je z łatwością dopasować do śruby, a założenie nakrętki jest wysoce wygodne – wystarczy ją wkręcić. Istnieje wiele rodzajów nakrętek, w tym specjalistyczne elementy o dodatkowych funkcjach. W internetowym markecie budowlanym StukPuk.pl znajdziesz najpopularniejsze modele, które przydadzą Ci się w warsztacie oraz podczas remontu domu. Są to nakrętki sześciokątne i nakrętki przedłużane.

Nakrętki sześciokątne DIN 934

Wśród nakrętek sześciokątnych wyróżniamy rodzaje niskie i wysokie. Wykorzystasz je do łączenia płyt meblowych i karton-gipsowych oraz barierek i ogrodzeń. Zastosowanie nakrętek sześciokątnych jest niemal uniwersalne. Dzięki nim zespolenie dwóch elementów będzie stabilne i trwałe, a do nałożenia nakrętki użyjesz standardowego klucza. Nakrętki DIN 934 w asortymencie marketu budowlanego StukPuk.pl wykonane zostały ze stali ocynkowanej, która cechuje się wysokim stopniem odporności na wilgoć i zmienne temperatury. Z tego względu z powodzeniem zastosujesz je również na zewnątrz domu.

Nakrętki przedłużane DIN 6334

Tak zwane nakrętki przedłużane wykonane wg normy DIN 6334 wyglądają bardzo podobnie do tradycyjnych nakrętek sześciokątnych. Są od nich jednak nieco dłuższe. Stosuje się je przede wszystkim do łączenia prętów gwintowanych. Przydadzą Ci się zatem do konstrukcji ram, kratownic i metalowych zbrojeń. Nakrętki przedłużane z oferty StukPuk.pl również wykonane są ze stali ocynkowanej i dostępne są w wielu rozmiarach. To, który z nich wybierzesz zależy od średnicy prętów, które będą przytrzymywane przez nakrętkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nakrętki?

Wybór właściwej nakrętki jest zadaniem bardzo prostym. Chociaż szczegółowy opis normy, klasy oraz wymiarów może wydawać się nieczytelny i niezrozumiały, wystarczy zwrócić uwagę na oznaczenie rozpoczynające się od wielkiej litery M. Cyfra znajdująca się tuż obok oznacza bowiem szerokość nakrętki, która jest podstawowym parametrem, o którym należy pamiętać podczas zakupu. W razie pytań lub wątpliwości koniecznie skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Chętnie pomożemy Ci w zakupach!

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości