30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zapytaj:
kontakt@stukpuk.pl lub chat poniżej

Gwoździe stolarskie

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

 1. 19149
  Dostępne
  49,99 zł
 2. 19150
  Dostępne
  49,99 zł
 3. 19151
  Dostępne
  49,99 zł
 4. 19152
  Dostępne
  49,99 zł
 5. 19153
  Dostępne
  37,14 zł
 6. 19148
  Dostępne
  43,50 zł

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

Gwoździe stolarskie – zapewnią trwałość drewnianym konstrukcjom

Gwoździe stolarskie stanowią niezbędne wyposażenie każdego majsterkowicza. Planujesz zakupienie ich do przydomowego warsztatu? Sprawdź, jakie gwoździe do drewna znajdziesz w asortymencie StukPuk!

Gwóźdź stolarski – do czego posłuży?

Gwoździe stolarskie wykorzystuje się najczęściej do przytwierdzania drewnianych elementów do podłoża z drewna lub płyty drewnopochodnej. Stosując je, możesz więc wykonać najróżniejsze konstrukcje ogrodowe czy meble, takie jak szafki, stoły, a nawet altanki. Gwoździe stolarskie mogą się także przydać podczas wykonywania drobnych prac wykończeniowych z użyciem drewna. Przy ich użyciu szybko i sprawnie przymocujesz np. boazerię do ściany, zyskując nietuzinkowy, a przy tym trwały efekt. Posłużą Ci także do przytwierdzania dekoracyjnych listew wykończeniowych.

Z jakiego materiału wykonuje się gwoździe stolarskie?

Do produkcji gwoździ stolarskich najczęściej stosuje się wytrzymały drut stalowy – materiał ten nadaje mu sztywność i twardość, co z kolei pozwala na uzyskanie stabilnego połączenia. Jeśli chcemy, aby element mógł być stosowany w miejscu narażonym na działanie czynników zewnętrznych, powinien  być pokryty warstwą ocynku – dzięki temu nie ulegnie korozji nawet w silnie zawilgoconym otoczeniu.

Gwoździe stolarskie powinny też posiadać specjalną budowę – z gładkim, silnie zaostrzonym trzpieniem i wąskim, płasko zakończonym łbem. Dlaczego? Najczęściej wykorzystuje się je do prac wykończeniowych lub hobbystycznych, które mają na celu uzyskanie estetycznego efektu końcowego. Powinny więc gładko wchodzić w drewno, a po wbiciu perfekcyjnie zrównać się z jego powierzchnią, aby miejsce łączenia pozostało niemalże niewidoczne i nie psuło estetyki wykonanej konstrukcji.

Gwoździe do drewna w sklepie StukPuk

Oferta internetowego marketu budowlanego StukPuk obejmuje szereg gwoździ stolarskich o najróżniejszych parametrach technicznych. Możesz wybierać spośród produktów o różnej grubości i średnicy łba, a także tych z ocynkiem i bez niego. Do drobnych prac hobbystycznych zastosuj np. gwoździe 14 x 20 mm, które pozwolą na połączenie niewielkich elementów. W przypadku większych fragmentów drewna warto sięgnąć po dłuższe i solidniejsze gwoździe stolarskie – np. Koelner T-GST-22050-OC o długości 50 mm. Takie łączniki sprawdzą się m.in. podczas montażu boazerii naściennej. Szukasz gwoździ stolarskich o innej długości? Zajrzyj do bogatego asortymentu sklepu StukPuk i wybierz produkt o takich właściwościach, jakie Cię interesują!