Gwoździe stolarskie

Brak produktów spełniających kryteria.

Gwoździe stolarskie – zapewnią trwałość drewnianym konstrukcjom

Gwoździe stolarskie stanowią niezbędne wyposażenie każdego majsterkowicza. Planujesz zakupienie ich do przydomowego warsztatu? Sprawdź, jakie gwoździe do drewna znajdziesz w asortymencie StukPuk!

Gwóźdź stolarski – do czego posłuży?

Gwoździe stolarskie wykorzystuje się najczęściej do przytwierdzania drewnianych elementów do podłoża z drewna lub płyty drewnopochodnej. Stosując je, możesz więc wykonać najróżniejsze konstrukcje ogrodowe czy meble, takie jak szafki, stoły, a nawet altanki. Gwoździe stolarskie mogą się także przydać podczas wykonywania drobnych prac wykończeniowych z użyciem drewna. Przy ich użyciu szybko i sprawnie przymocujesz np. boazerię do ściany, zyskując nietuzinkowy, a przy tym trwały efekt. Posłużą Ci także do przytwierdzania dekoracyjnych listew wykończeniowych.

Z jakiego materiału wykonuje się gwoździe stolarskie?

Do produkcji gwoździ stolarskich najczęściej stosuje się wytrzymały drut stalowy – materiał ten nadaje mu sztywność i twardość, co z kolei pozwala na uzyskanie stabilnego połączenia. Jeśli chcemy, aby element mógł być stosowany w miejscu narażonym na działanie czynników zewnętrznych, powinien  być pokryty warstwą ocynku – dzięki temu nie ulegnie korozji nawet w silnie zawilgoconym otoczeniu.

Gwoździe stolarskie powinny też posiadać specjalną budowę – z gładkim, silnie zaostrzonym trzpieniem i wąskim, płasko zakończonym łbem. Dlaczego? Najczęściej wykorzystuje się je do prac wykończeniowych lub hobbystycznych, które mają na celu uzyskanie estetycznego efektu końcowego. Powinny więc gładko wchodzić w drewno, a po wbiciu perfekcyjnie zrównać się z jego powierzchnią, aby miejsce łączenia pozostało niemalże niewidoczne i nie psuło estetyki wykonanej konstrukcji.

Gwoździe do drewna w sklepie StukPuk

Oferta internetowego marketu budowlanego StukPuk obejmuje szereg gwoździ stolarskich o najróżniejszych parametrach technicznych. Możesz wybierać spośród produktów o różnej grubości i średnicy łba, a także tych z ocynkiem i bez niego. Do drobnych prac hobbystycznych zastosuj np. gwoździe 14 x 20 mm, które pozwolą na połączenie niewielkich elementów. W przypadku większych fragmentów drewna warto sięgnąć po dłuższe i solidniejsze gwoździe stolarskie – np. Koelner T-GST-22050-OC o długości 50 mm. Takie łączniki sprawdzą się m.in. podczas montażu boazerii naściennej. Szukasz gwoździ stolarskich o innej długości? Zajrzyj do bogatego asortymentu sklepu StukPuk i wybierz produkt o takich właściwościach, jakie Cię interesują!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random