Gwoździe budowlane

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. -35% Gwoździe budowlane gładkie 50x150 mm ocynkowane, pudełko 5 kg KOELNER T-GB-50150-OC
  3936
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 37,94 zł

  Special Price 25,04 zł

 2. 3942
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 38,25 zł

  Special Price 25,04 zł

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Trwałe i wytrzymałe gwoździe budowlane

Stając przed wyzwaniem zbudowania własnego domu, z pewnością starasz się wykonać wszystko jak najstaranniej. Szczególną uwagę poświęcasz więc miejscom łączenia poszczególnych materiałów konstrukcyjnych – ich trwałość warunkuje bowiem stabilność całej konstrukcji. Posłużą Ci do tego m.in. gwoździe budowlane. Przekonaj się, jak bogatą ofertę tego rodzaju akcesoriów znajdziesz w sklepie StukPuk!

Gwoździe budowlane – uniwersalne łączniki

Gwoździe budowlane stanowią wyjątkowo liczną i silnie zróżnicowaną pod względem budowy grupę – dlatego też uważa się je za łączniki o uniwersalnym zastosowaniu. Możesz je wykorzystać do mocowania najróżniejszych materiałów podczas wykonywania zarówno prac budowlanych, jak i ciesielskich czy wykończeniowych. Stanowią więc akcesorium niezbędne na każdym placu budowy.

Czym cechują się te gwoździe?

Najczęściej są to gwoździe z okrągłym łbem o średnicy od 2 do 9 mm – spotyka się jednak także akcesoria posiadające łeb stożkowaty czy owalny. Ich długość jest natomiast bardziej zróżnicowana i może wynosić od 40 do nawet 600 mm. Sprawia to, że możesz wykorzystać je do mocowania materiałów o różnej grubości – od cienkiej blachy po grube, drewniane elementy konstrukcyjne. Niektóre gwoździe budowlane mogą też posiadać łeb z chropowatą powierzchnią lub ze specjalnym wzmocnieniem – dzięki temu młotek nie ślizga się podczas pracy, zapewniając Ci większy komfort przy wbijaniu.

Tego rodzaju gwoździe wykonuje się z twardej, hartowanej stali odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Możesz też spotkać się z gwoździami ocynkowanymi, które nie są podatne na szkodliwe działanie wilgoci. Do Twojej dyspozycji są akcesoria o przekroju okrągłym oraz kwadratowym. Łączniki z tej drugiej grupy sprawdzą się podczas mocowania solidnych, drewnianych konstrukcji, w przypadku których konieczne jest zyskanie szczególnej stabilności.

Gwoździe budowlane w StukPuk – nasze propozycje

Asortyment internetowego sklepu StukPuk obejmuje gwoździe budowlane o różnej średnicy łba i długości. Nie będziesz więc mieć trudności ze znalezieniem produktu o odpowiednich parametrach. Do ich wykonania stosuje się wytrzymałą stal z ocynkiem lub bez – w zależności od tego, czy potrzebne Ci są akcesoria wyjątkowo odporne na działanie wilgoci czy też nie. Zobacz np. gwoździe budowlane gładkie Koelner o czterograniastym ostrzu i o płaskim łbie – proponujemy Ci je w kilku wariantach o zróżnicowanej długości. Sprawdź też pozostałe rodzaje gwoździ, które znajdują się w asortymencie marketu budowlanego StukPuk!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości