Gwoździe – niezbędne w każdym warsztacie

Trudno wyobrazić sobie skrzynkę z narzędziami, w której nie byłoby ani jednego gwoździa. Akcesorium to jest najbardziej uniwersalnym łącznikiem, który wykorzystuje się do zespalania najróżniejszych materiałów – od drewna po beton czy metal. Szukając gwoździ do przydomowego warsztatu, sprawdź koniecznie ofertę sklepu internetowego StukPuk, w której znajdziesz szeroki wybór tych elementów.

Gwoździe – uniwersalne łączniki do różnych zastosowań

Gwoździe to produkty, których nie może zabraknąć w żadnym warsztacie. Wykorzystasz je z powodzeniem podczas składania mebli, wieszania obrazu na ścianie czy też budowania ogrodowych konstrukcji z drewna, takich jak altanki czy pergole. Najbardziej standardowy podział tych elementów obejmuje: gwoździe budowlane, specjalne, stolarskie i ogólnego przeznaczenia. Wszystkie rodzaje znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Z jakich materiałów wykonuje się gwoździe?

Gwoździe mogą być produkowane m.in. z miedzi, mosiądzu i aluminium. Najczęściej spotkasz się jednak z gwoździami stalowymi, które są najtrwalsze. Dlatego też stosuje się je do łączenia szczególnie twardych materiałów, takich jak lite drewno, metal czy beton.

Na trwałość gwoździ może również wpłynąć ocynk, czyli cienka powłoka z cynku na ich powierzchni. Dzięki niej wykazują większą odporność na działanie czynników zewnętrznych i wilgoci. Nie ulegną więc korozji nawet w sytuacji, gdy zastosujesz je w miejscu szczególnie narażonym na opady, np. na dachu.

Gwoździe budowlane, ciesielskie i nie tylko

Wśród dostępnych w tej kategorii produktów warto wyróżnić gwoździe ciesielskie i budowlane. Akcesoria te są odporne na duże obciążenie, ponieważ służą do łączenia elementów konstrukcyjnych budynku i jego dachu. Dlatego wykonuje się je wyłącznie z ocynkowanej stali węglowej, która jest trwała i odporna na odkształcania i nie traci na funkcjonalności z upływem czasu. W asortymencie sklepu internetowego StukPuk znajdziesz też bogaty wybór gwoździ papowych o podobnym zastosowaniu – wykorzystasz je do mocowania pokrycia dachowego.

Do złożenia mebli wykorzystasz z kolei gwoździe stolarskie, które posiadają specjalnie uformowane ostrze łatwo przebijające drewno bez rozszczepiania. W zakładach stolarskich przydadzą się także gwoździe tapicerskie – przeznaczone do przymocowania obicia do twardego, drewnianego szkieletu.

Osobną grupę stanowią gwoździe do betonu, które posiadają wzmocnioną konstrukcję – dzięki temu nie łamią się podczas pracy na tak twardym podłożu. Najczęściej stosuje się je do łączenia stalowych profili z systemami zabudowy suchej. Zobacz, jakie gwoździe budowlane do betonu zgromadziliśmy w asortymencie StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random