Łączniki ciesielskie – niezbędne podczas budowy dachu

Więźba dachowa to drewniany szkielet dachu, na którym opiera się cała konstrukcja – to właśnie dlatego tak ważne jest to, aby była stabilna. Do trwałego połączenia jej elementów służą łączniki budowlane, zwane także ciesielskimi. Zobacz, jaki ich wybór znajdziesz w markecie budowlanym StukPuk!

Do czego przydają się okucia budowlane?

Okucia ciesielskie mają za zadanie nie tylko połączyć ze sobą 2 drewniane krawędzie, lecz również je odciążyć – tak, by nacisk na drewno nie był zbyt duży i nie obniżył jego funkcjonalności. Akcesoria te bywają też uzupełniane innymi elementami, takimi jak gwoździe, klamry, pierścienie czy śruby ciesielskie. Montując łączniki ciesielskie pamiętaj o tym, aby sięgać po trwałą galanterię metalową i wykorzystywać wszystkie przewidziane otwory montażowe. Jeśli nie wkręcisz śruby w każdy otwór, osłabisz nośność dachu, a to wpłynie bezpośrednio na obniżenie Twojego bezpieczeństwa.

Okucia ciesielskie proste i kątowe

Najogólniejszy podział łączników budowlanych wyróżnia dwa rodzaje: łączniki proste i kątowe. Pierwsze z nich stosuje się, aby połączyć elementy w jednej linii. Do wyboru masz tu wąskie akcesoria, które wykorzystasz np. przy montażu belek konstrukcyjnych, oraz grubsze płytki perforowane – użyjesz ich do łączenia ścian lub podłóg. W asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk znajdziesz także kątowniki ciesielskie, przy pomocy których połączysz ze sobą elementy pod kątem prostym. Możesz wybierać spośród modeli równoramiennych i nierównoramiennych, jak również wzmocnionych – te ostatnie zapewnią więźbie dachowej lepszą nośność.

Taśmy stalowe i inne łączniki ciesielskie

Asortyment StukPuk obejmuje także szereg innych łączników budowlanych – można do nich zaliczyć np. taśmy wykonane z elektrolitycznie ocynkowanej stali. Do czego Ci posłużą? Taśma jest dość elastyczna, przez co dobrze dopasowuje się do łączonych krawędzi – nawet tych o nieregularnym kształcie. Z jakimi łącznikami ciesielskimi innego typu możesz się tu spotkać? Proponujemy Ci również kotwy i wsporniki, które umożliwią Ci montaż słupów i belek nośnych. Poza pracami ciesielskimi, tego rodzaju galanteria metalowa może się także przydać podczas prac w ogrodzie, a dokładnie przy tworzeniu ogrodzenia wokół posesji. Zobacz np. wbijane podstawy i wsporniki, dzięki którym ustabilizujesz słupek ogrodzeniowy. Sprawdź też koniecznie pełną ofertę metalowych okuć ciesielskich, które przygotowaliśmy dla Ciebie w markecie budowlanym StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości