Kotwy rozprężne tulejowe

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

 1. 3349
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 3,08 zł

  Special Price 1,60 zł

 2. -55% Kotwy rozprężne tulejowe do duzych i średnich obciążeń 8 x 85 mm, opakowanie 4 szt KOELNER B-KT08085 Kotwy rozprężne tulejowe do duzych i średnich obciążeń 8 x 85 mm, opakowanie 4 szt KOELNER B-KT08085
  3350
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 3,31 zł

  Special Price 1,50 zł

 3. 3351
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 4,31 zł

  Special Price 2,18 zł

 4. -58% Kotwy rozprężne tulejowe do duzych i średnich obciążeń 10 x 100 mm, opakowanie 4 szt KOELNER B-KT10100 Kotwy rozprężne tulejowe do duzych i średnich obciążeń 10 x 100 mm, opakowanie 4 szt KOELNER B-KT10100
  3352
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 4,97 zł

  Special Price 2,12 zł

Ustaw kierunek malejący

4 produkt(ów)

Mocowanie w betonie – kotwy rozprężne tulejowe

Wśród kotew mechanicznych znajdziesz takie, które zastosujesz do wykonywania połączeń w powierzchniach betonowych. Te specjalne elementy umożliwiają tworzenie mocowań narażonych na obciążenia różnego stopnia. Zobacz, jakie mechaniczne kotwy rozprężne tulejowe znajdziesz w sklepie StukPuk.

Mechaniczne kotwy do betonu niespękanego

Tworzenie trwałych połączeń rozmaitych elementów z betonowymi powierzchniami jest możliwe, jeśli stosuje się właściwe łączniki. Rozprężne kotwy tulejowe umożliwią Ci przytwierdzenie do betonu różnych konstrukcji, np. metalowych czy drewnianych. Za pomocą takich połączeń, stworzysz trwałe dekoracje czy też umieścisz na ścianie czy murze funkcjonalne elementy. Ten rodzaj kotew mechanicznych przeznaczony jest do mocowań o niskim poziomie bezpieczeństwa, co nie oznacza, że nie mogą być wykorzystane do średnich i dużych obciążeń. Zastosujesz je choćby do montowania znaków na niespękanych powierzchniach betonowych. Rozprężne tulejowe kotwy do betonu są zazwyczaj wykonane ze stali węglowej, dzięki której stanowią trwałe łączniki.

Co wyróżnia rozprężne kotwy tulejowe

Te kotwy do betonu mają charakterystycznie nacięty kołnierz i budowę umożliwiającą trwałe utrzymanie się w strukturze betonowych podłoży. Sprawdzają się tam, gdzie występuje tak zwana strefa ściskania w betonie. Kotwy rozprężne tulejowe wkłada się w w przygotowane otwory, dobija młotkiem, a na końcu dokręca kluczem dynamometrycznym. W ten sposób łatwo i stosunkowo szybko możesz stworzyć trwałe mocowania elementów w podłożach z betonu niespękanego. Mechaniczne kotwy tego rodzaju mogą być ocynkowane – zapewnia im to zwiększoną odporność na wpływ warunków atmosferycznych. Ich działanie jest podobne do kołków rozporowych. W czasie dokręcania kotwy do betonu niespękanego rozprężają się tak, aby jak najlepiej przylegać do ścianek otworu i w ten sposób się odpowiednio zakotwiczyć.

Jakie kotwy mechaniczne do betonu

Jeśli zależy Ci na jak najtrwalszym mocowaniu elementów w strefach ściskanych podłoży betonowych, powinieneś z całą pewnością sięgnąć po specjalne kołki mechaniczne – rozprężne tulejowe. Ich budowa jest przystosowana do średnich i wysokich obciążeń. Możesz je wykorzystać zarówno w domu do wieszania metalowych czy drewnianych konstrukcji na betonowych ścianach, jak i w zawodowej pracy – np. do mocowania znaków. Tulejowe kotwy rozprężne znajdziesz w wielu wersjach w niniejszym dziale sklepu internetowego StukPuk. Wybierz takie opakowanie, które będzie pasowało do Twoich potrzeb – różnią się rozmiarami kotew i ich liczbą. Kotwy mechaniczne Koelner są stosowane przez profesjonalistów, masz więc pewność ich jakości.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości