Folie malarskie

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

 1. 6756
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 2,85 zł

  Special Price 1,78 zł

 2. 6758
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 1,32 zł

  Special Price 0,82 zł

 3. 6759
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 4,48 zł

  Special Price 2,79 zł

 4. 8099
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 6,95 zł

  Special Price 5,08 zł

 5. 8100
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 3,99 zł

  Special Price 3,06 zł

 6. -26% Folia malarska o wymiarach 4mx12,5m opakowanie 1szt marki Modeco MN-05-621
  8101
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 4,89 zł

  Special Price 3,64 zł

 7. 8102
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 1,99 zł

  Special Price 1,62 zł

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Folie malarskie – niezbędne podczas remontu i nie tylko

Często zapomina się o tym, że do malowania ścian potrzebna jest nie tylko farba, lecz również odpowiednie akcesoria, które zabezpieczą pomieszczenie przed zabrudzeniem. Należy do nich m.in. folia malarska. Asortyment marketu budowlanego StukPuk obejmuje jej szeroki wybór – sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Kiedy sięgnąć po folię malarską?

Folia malarska, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej jest wykorzystywana do zabezpieczania powierzchni przed przystąpieniem do malowania ścian. Używając jej możesz nie tylko oszczędzić sobie późniejszego sprzątania, lecz również ochronić posadzkę i meble przed całkowitym zniszczeniem. Przy jakich innych pracach warto sięgnąć po folię? Dobrze jest zasłonić nią meble i inne sprzęty na czas wiercenia. Dzięki temu nie będziesz musiał ścierać z nich uciążliwego pyłu po wykonaniu pracy.

Folia remontowa – jaka grubość?

Do Twojej dyspozycji są folie malarskie o zróżnicowanej grubości – cienkie, średnie oraz grube. Okazuje się, że każdy z tych rodzajów jest przeznaczony do nieco odmiennych zastosowań. Cienkie folie sprawdzą się jako ochrona mebli w miejscach, które nie są szczególnie narażone na przerwanie. Mogą jednak okazać się niewystarczające do zabezpieczenia podłogi przed zabrudzeniem. Wystarczy tylko źle na niej stanąć, by ją przerwać – wtedy farba i tak zachlapie powierzchnię.

Folia malarska o średniej grubości jest nieco trwalsza, dzięki czemu można nią osłonić meble w miejscach, w których łatwo o uszkodzenie – np. umieszczonych na tyle blisko ścian, że można je zahaczyć wałkiem podczas malowania. Do zasłonięcia podłogi na czas remontu powinieneś natomiast wykorzystać grubą folię, którą niełatwo rozciąć nawet ostrym narzędziem. Stosując ją, zyskasz więc skuteczną ochronę przed zachlapaniem posadzki farbą czy pyłem – umycie jej po pracy nie sprawi Ci zatem trudności.

Jakie folie malarskie oferuje StukPuk?

W asortymencie StukPuk możesz znaleźć folie malarskie o różnej grubości – od tych najcieńszych po akcesoria o wyjątkowej grubości. Zobacz np. nasz produkt Praxa TBP-FM-E04-05, który posiada specjalnie wzmocnioną, uelastycznioną powierzchnię. Dzięki temu nadaje się idealnie do prac remontowych wykonywanych w miejscach, w których nietrudno o przecięcie czy przerwanie folii – np. tam, gdzie pracuje więcej osób lub gdzie znajdują się ostre narzędzia. Sprawdź też pozostałe akcesoria malarskie zgromadzone w ofercie internetowego marketu budowlanego StukPuk i przygotuj się do malowania jak profesjonalista!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random